Golf: pazar ütés alapozta meg a győzelmet az utolsó lyukon

K. Zs.K. Zs.
2020.10.05. 11:08
Sergio García a hétvégi trófeával (Fotó: Getty Images)
A spanyol Sergio García az utolsó ütésével nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA Tour) vasárnap záruló, 6.6 millió dollár összdíjazású állomását – tudósít az MTI.

A Mississippi állam fővárosában, Jacksonban rendezett viadal utolsó napja nagy izgalmakat hozott, s a végjáték külön érdekességét az adta, hogy García egy olyan vetélytárssal csatázott az első helyért, aki már két órája végzett, amikor ő az utolsó lyukhoz ért.

A verseny 2015-ös győztese, Peter Malnati három ütéssel volt lemaradva Garcíától három nap után, és nyolcas holtversenyben a 13. helyen állt, vasárnap viszont 63 ütésből haladt végig a 18 szakaszos pályán, majd a klubházban várt arra, hogy bravúros teljesítménye elég lesz-e karrierje második PGA-diadalához – olvasható az MTI összefoglalójában.

A 33 éves amerikai játékos két ütéssel vezetett García előtt, amikor a 14. lyukon európai riválisa egy eagle-lel egyenlített (az alapütésszámnál kettővel jobb). Ezek után egészen a 18. pályáig maradt a holtverseny, ott viszont a spanyol golfozó, parádés előkészítő ütés után, alig fél méterről a lyukba gurított, a birdie-vel (az alapütésszámnál eggyel jobb) pedig karrierje 11. US PGA-diadalát aratta.

AZ UTOLSÓ SZAKASZ KULCSÜTÉSE

Sergio García három és fél év után, a 2017-es US Mastersen elért győzelmét követően nyert újra PGA-versenyt. A mostani sikeréért 1.188 millió dollárt (364 millió forint) kapott.