Duatlon: Tarnai László a negyedik helyen zárt a vb-n

MTI MTIMTI MTI
2018.07.07. 14:39
Tarnai László negyedik helyen végzett a dániai Fynben megrendezett duatlon-világbajnokságon.

A verseny honlapjának beszámolója szerint a vb-címet a dán Andreas Schilling (1:35:56 óra) szerezte meg a francia Yohan Le Berre (1:35:57) és a brit Mark Buckingham (1:36:47) előtt. Tarnai 1:37:48 órás időeredménnyel ért célba, 1:01 perccel maradt le a dobogóról.

A viadalon 49 versenyző indult, akik közül 42 teljesítette a 9 km futásból, 33.6 km kerékpározásból, majd zárásként további 5.2 km futásból álló távot.

A jövő szombatig tartó multisport vb-n 48 ország mintegy háromezer versenyzője vesz részt, a legnagyobb létszámú csapat a briteké (684), akiket az amerikaiak (636) és a házigazda dánok (269) követnek. Az eseményen a duatlon után még aquatlonban (futás/úszás), aquakerékpárban (úszás/kerékpár) és terep-, valamint hosszú távú triatlonban is rendeznek vb-t, több korcsoportnak, de már magyar induló nélkül.