Darts-vb: Wright nyert, történelmi kilencnyilas született

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.12.18. 00:35
Peter Wright ünnepi szerelésben kezdte meg a világbajnokságot (Fotó: Getty Images)
A 2020-ban győztes Peter Wright sikerrel vette az első akadályt a londoni Alexandra Palace-ban zajló PDC-dartsvilágbajnokságon, amelynek harmadik versenynapján történelmi pillanatnak lehettünk szemtanúi: William Borland kilencnyilas leggel nyerte meg a Bradley Brooks elleni remek összecsapást. A kanadai Jeff Smith és a 14. vb-jén szereplő Paul Lim az első körben búcsúzott.

A 2. fordulóban kezdte meg szereplését 2020 világbajnoka, a világranglista második helyezettje, Peter Wright. A skótnak az angol Ryan Meikle (PDC–71.) ellen kellett tábla elé lépnie, s bizony, jóval magasabb szintet képviselt, mint a 25 éves riválisa – még úgy is, hogy kiszállózásban Meikle eleinte jobbnak bizonyult nála. Az első szettet 3:2-re, a másodikat 3:1-re, a harmadik pedig 3:0-ra nyerte meg, tehát 3:0-s győzelemnek örülhetett.

A 14. PDC-dartsvilágbajnokságán szereplő szingapúri Paul Lim az angol Joe Murnannel (PDC–94.) nézett farkasszemet az első körben, s rendkívül jól, 118-as kiszállóval nyitotta meg a mérkőzést (1:0). Lim noha egy leget elveszített, 3:1-es sikert ért el az első szettben. A játék gyenge színvonalon zajlott, egyik versenyző sem jutott 80-as átlag fölé, és a kiszállózással is gyakran meggyűlt a bajuk. Murnan a következő két szettet megnyerte, és öt meccsnyilat rontott el, míg végül a hatodikat bedobta, ezzel továbbjutott a legjobb 64 közé, ott azonban valószínűleg ennél jóval meggyőzőbben kell szerepelnie, hiszen a világranglista 10. helyezettje, Nathan Aspinall ellen küzd meg.

William Borland (PDC–65.) és Bradley Brooks (PDC–72.) párharca rendkívül nívósra sikerült – a két srác végig 95-ös átlag közelében dobott. Az első szett nagyon simán lett Brooksé (3:0), a másodikban és a harmadikban viszont inkább a riválisa dominált, aki így megfordította az állást, s 2:1-es vezetésre tett szert. A negyedik játékrészben 2:1-nél hajszálra volt Borland a győzelem megszerzésétől, de Brooks nagyon elkapta a fonalat, s előbb 134-es, majd 98-as kiszállót mutatott be, ezzel döntő szettre mentette a találkozót. Kettő-kettő, kettő-kettő volt az állás, jöhetett a mindent eldöntő leg. William Borland ekkor olyat villantott, amire soha korábban nem volt példa a PDC-világbajnokság történetében: kilencnyilassal zárta le a mérkőzést! Ő dobta a 11. tökéletes kört a vb-k 1994 óta íródó históriájában. Önfeledt öröme érthető volt, íme, a felejthetetlen pillanatok:

Borlandnak nem lesz egyszerű dolga a folytatásban, a 64-es táblán Ryan Searle-lel (PDC–15.) találkozik.

Mondhatni, könnyedén győzött az angol Ross Smith (PDC–34.) kanadai vetélytársa, Jeff Smith ellen. Az első szettben 3:1-es, a másodikban 3:0-s, míg a harmadikban 3:2-es sikert ért el, így összességében 3:0-s diadalt aratott. Az átlagára mégsem lehet büszke, 85.15-öt ért el, Jeff Smith pedig 79.79-et. Ross Smith a 32 közé jutásért a 16. helyen kiemelt Stephen Buntinggal mérheti össze a tudását.