Darts-vb: Van Gerwen hengerelt, egy leget engedett ellenfelének

L. M.L. M.
2022.12.22. 00:21
Michael van Gerwen remek játékkal jutott a harmadik fordulóba (Fotó: Getty Images)
Michael van Gerwen nagyon simán, 3:0-ra legyőzte Lewis Williamst a londoni dartsvilágbajnokság szerdai napján. Mervyn King nehéz meccsen jutott tovább, Gabriel Clemens az ír William O'Connort verte, míg Stephen Bunting Leonard Gatest búcsúztatta.

MERVYN KING (angol)–DANNY BAGGISH (amerikai) 3:2

Mervyn King a tűzzel játszott, de ott lehet a harmadik körben. A világranglista-27. angol szoros első két szett után 2:0-ás előnnyel mehetett a második szünetre Danny Baggish ellen. A meccs harmadik szettjében még meccsnyilat is dobhatott 2:2-nél, de nem találta el a dupla 20-at, az amerikai pedig nem kegyelmezett. Ezt követően mindkét játékos feljavult, a negyedik szettben 105.45-ös és 101.57-es átlagokat produkáltak, Baggish pedig behúzta ezt is, így jöhetett a döntő szett. Itt is az amerikai ragadta magához az előnyt, King azonban megrázta magát, előbb eljutott hét tökéletes nyílig, majd elvette ellenfele kezdését is. 2:1-nél hiába kezdett 180-al Baggish hátsó pályán, a következő körben csak 41-et dobott, így ismét Kingnél volt az előny, aki egy 140-nel letette magát 46-ra, amit szépen meg is oldott, így készülhet a harmadik fordulóra, ahol a Rob Cross–Scott Williams meccs győztesével találkozik.

GABRIEL CLEMENS (német, 25.)–WILLIAM O'CONNOR (ír) 3:0

Clemens jött, látott és nyert. A német játékos három szettben 95.64-es átlaggal, 39.13 százalékos kiszállózással és egy 132-es kiszállóval küldte haza William O'Connort, aki minden szempontból alulmaradt ellenfelével szemben.

Szoros szettekel kezdődött a mérkőzés (3:2, 3:2), a kulcspillanatokban azonban mindig Clemens kerekedett felül, amelynek köszönhetően nagy lélektani előnnyel készülhetett a harmadik szettre. A második szett második legjében ráadásul egy gyönyörű, 132-es kiszállót oldott meg két bullal, majd egy dupla 16-tal. Az utolsó szettben pedig Clemens bedarálta O'Connort, kétszer is elvette a kezdését, majd megnyerte a mérkőzést.

MICHAEL VAN GERWEN (holland, 3.)–LEVY WILLIAMS (walesi) 3:0

Iskolajáték Michael van Gerwentől. A korábbi holland világelső mindössze egy szettet engedett a walesi Lewis Williamsnek az este harmadik mérkőzésén. Az első szettben még csak mondhatni melegített a korábbi világelső, aztán a másodikban már megmutatta: ismét világbajnok szeretne lenni. Egy elképesztő, 125.25-ös(!) átlagot pakolt oda a második szettben, esélyt sem hagyva fiatal ellenfelének. A harmadikra sem kényelmesedett el, itt is 100 felett átlagolt, ráadásul kétszer is elvette Williams kezdését. Van Gerwen a Mensur Suljovic–Mike De Decker meccs győztesére vár jelenleg, de ez alapján a játék alapján nehezen képzelhető el, hogy bármelyikük is megszorongatja majd.

STEPHEN BUNTING (angol, 21.)–LEONARD GATES (amerikai) 3:1

Igazán pikáns összecsapásnak ígérkezett a világranglista-21. Stephen Bunting és Leonard Gates összecsapása. Az első szettben ezt bizonyították is a felek, amely szoros 3:2-vel ért véget, az első fordulóban igazán közönségkedvenccé vált Gates húzta be. A másodikban az angol egyenlíteni tudott, miután nagy nehezen, három kör alatt sikerult kiszállnia dupla 1-gyel. Bunting a harmadikat is nyerte, és kezdhetett a negyedikben a győzelemért. Ugyan rengeteg meccsnyilat elszórt a harmadik és a negyedik legben is, végül 3:1-re nyerte a szettet, így a mérkőzést is, amelyen egyébként megszületett a torna 300. 180-a is.