Darts-vb: Phil Taylor nyert, nem lesz holland házidöntő

2012.12.31. 00:39
Az angol Phil Taylor 6:4-re nyert Raymond van Barneveld ellen a Londonban zajló PDC darts-világbajnokság elődöntőjében. Taylor ellenfele a keddi döntőben egy másik holland játékos, Michael van Gerwen lesz.

Korunk két legjobb dartsosának tartott játékos csapott össze Phil Taylor és Raymond van Barneveld személyében, nem véletlen, hogy a mérkőzést a sportág el Clásicójaként harangozták be.

Sokáig úgy tűnt, hogy a nagy csatát remélőknek csalódniuk kell, Taylor egyértelműen ellenfele fölé nőtt, de aztán kiderült, hogy ő is csak ember, így azért maradt izgalom a végére. A 13-szoros világbajnok angol 3:0-ra nyerte meg az első szettet, majd a második is az övé lett, bár a nullázást ekkor már elkerülte Van Barneveld. A holland ezt követően szépíteni tudott, de a következő három szettet megint csak Taylor nyerte meg, egy lépésre került tehát a finálétól.

A hetedik szettben Taylornak két nyila volt a meccs lezárásához, ám hibázott, Van Barneveld pedig élt a lehetőséggel, és 5:2-re szépített.

A Barney becenévvel illetett 45 éves németalföldinek ez akkora lökést adott, hogy egy 3:0-s szettel még tovább csökkentette hátrányát (5:3).

Taylor összeszedte magát, brékkel nyitott, de aztán Van Barneveld egy fantasztikus kiszállással (kétszer a piros bullba talált) megnyerte a kilencedik szett második legjét. Ezután 2:1-re fordított, majd Taylor egalizált (2:2), de végül a holland örülhetett, így 5:4-re csökkent az angol előnye.

A feltámadás azonban elmaradt, Taylor egy dupla 16-ossal 3:1-re megnyerte a 10. szettet, így 6:4-es győzelmének köszönhetően 2010 után újra döntőt játszhat a PDC darts-vb-n.