Darts-vb: mindennapossá vált egy kiemelt versenyző kiesése

2014.12.21. 18:49
A 25. helyen rangsorolt Paul Nicholson döntő szettben kikapott a holland Benito van de Pastól a londoni Alexandra Palace-ban zajló dartsvilágbajnokság első fordulójában. A kiemelt versenyzők közül Dean Winstanley nehezen, Mark Webster és Kevin Painter könnyebben jutott be a második körbe.

Ahogy az első három játéknapon, úgy a negyediken is búcsúzott kiemelt versenyző a darts-vb-n – és hol van még a nap vége! Az első vasárnapi mérkőzésen a 25.-ként rangsorolt Paul Nicholson döntő szettben kikapott a holland Benito van de Pastól. Az ausztrál játékos nem állt messze a győzelemtől, hiszen 2:1, 2–2-nél egy játékra volt a továbbjutástól, ám a 21 éves európai dupla 16-ról kiszállt, döntő játszmára mentve a meccset. A harmadik szettben Nicholson két legben is 180-ast dobott, ám Van de Pas az utolsó játékban 109-ről lezárta a mérkőzést.Paul Nicholson döntő szettben kikapott a holland Benito van de Pastól. Az ausztrál játékos nem állt messze a győzelemtől, hiszen 2:1, 2–2-nél egy játékra volt a továbbjutástól, ám a 21 éves európai dupla 16-ról kiszállt, döntő játszmára mentve a meccset. A harmadik szettben Nicholson két legben is 180-ast dobott, ám Van de Pas az utolsó játékban 109-ről lezárta a mérkőzést.

A 2013-ban kilencnyilast dobó angol Dean Winstanley nagy csatában búcsúztatta honfitársát, Wayne Jonest, aki az ötödik játszmáig vezető úton azt is elviselte, hogy Winstanley két 136-os kiszállót dobott. A döntő szettben 2–1-nél a 2011-es BDO-vb finalistája néhány milliméterre volt attól, hogy 170-ről kiszálljon – végül dupla nyolcassal vetett véget a küzdelmeknek.

A 31. helyen kiemelt Mark Webster négy játszmában múlta felül a holland Ron Meulenkampot. A walesi játékos az első szettben megcsillantotta tudását – 104-ről és 107-ről is volt egy kiszállója –, és bár a folytatásban, különösen a mérkőzés második felében hullámvölgybe került, összességében magabiztosan nyert.

A 2004-es döntős Kevin Painter a második szettet 3–0-ra elbukta a selejtezőből érkező orosz Borisz Kolcovval szemben, de a másik három játszmát hasonló arányban megnyerte, így nem férhetett kétség a sikeréhez.

A 20 órakor kezdődő esti programban a kiemeltek közül időrendi sorrendben Kim Huybrechts (18.), Dave Chisnall (8.), James Wade (6.) és Ian White (15.) lép tábla elé.