Darts-vb: Michael Smith jutott elsőként döntőbe!

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.01.02. 22:32
Michael Smith nagyon magabiztos játékkal aratott diadalt James Wade felett (Fotó: Getty Images)
Az angol Michael Smith magabiztos játékkal 6:3-ra legyőzte honfitársát, James Wade-et vasárnap, a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság elődöntőjében, így elsőként kvalifikálta magát a hétfő esti fináléba, amelyben a 2020-ban bajnok Peter Wright lesz az ellenfele.

A hat nyert szettig tartó mérkőzést a vb-cím legnagyobb esélyesei közül kettőt, Jonny Claytont (PDC-8.) és a tavalyi győztest, a világranglista-vezető Gerwyn Price-t is legyőző Michael Smith (PDC-9.) kezdte jobban, 94.38-as átlaggal, ötvenszázalékos kiszállózással 3:2-re nyert (1:0). James Wade (PDC-4.) eddig három alkalommal menetelt az elődöntőig, ám ennél tovább nem jutott. Össze kellett szednie magát ahhoz, hogy negyedik próbálkozásra megtörje a jeget, az első játékrészben elért 83.59-es átlaga nem sok jót sejtetett.

Smith-brékkel kezdődött a második felvonás, és a második leget is nagyon simán behúzta. Wade-nek a saját kezdésében tizenegy nyilas leget kellett dobnia a szépítéshez (2:1), ám ennél közelebb képtelen volt zárkózni, Smith 114-es kiszállóval – nem mellesleg 119.14-es szettátlaggal – 2:0-ra elhúzott.

A KISZÁLLÓZÁS – HÁROM SZETT UTÁN
Michael Smith: 53.33 százalék
James Wade: 60 százalék

A 2019-ben vb-döntőig jutó Michael Smith továbbra is nagy tempót diktált, mindazonáltal Wade teljesítménye sokat javult, tartotta a lépést. A harmadik szettben 2:2-ig fej fej mellett haladtak a felek, ám az ötödik legben Wade kiváló, 121-es kiszállóval elvette Smith kezdését (2:1). A harmadik szettben Michael Smith 110.63-as, míg James Wade 102.80-as átlaggal hajította a nyilakat.

A folytatásban Smith elbizonytalanodni látszott a kiszállózásban, Wade megnyerte a saját kezdését, és elvette Smithét (0:2). Smith azonban visszabrékelt (2:1), egyenlített (2:2), majd sorozatban a harmadik leget is behúzta – a sírból visszahozta a szettet, 3:1-re módosította az állást.

AZ ÁTLAGOK – ÖT SZETT UTÁN
Michael Smith: 103.07
James Wade: 93.85

Wade ismét megcsinálta a 121-es kiszállót, ráadásul „hátsó pályán” (0:1)! Hiába a bravúros kezdés, rögtön elveszítette a saját kezdését (1:1). Smith kihasználta Wade bizonytalankodásait, a soron következő két leg is az övé lett, 3:1-re nyert (4:1).

Michael Smith 130-as kiszállóval nyitott, elvette James Wade kezdését (1:0)! A második és a harmadik leg is az övé lett, 5:1-es előnyre tett szert, hajszálra került a döntőtől.

Smith megnyerte a kezdését (1:0), és Wade is a sajátját (1:1). Wade brékelt (1:2), majd 160-as kiszállóval életben tartotta esélyeit (5:2).

A KISZÁLLÓZÁS – NYOLC SZETT UTÁN
Michael Smith: 44.44 százalék
James Wade: 44.12 százalék

Smith brékkel kezdte a nyolcadik szettet (1:0), de Wade rögtön válaszolt (1:1). A következő leget Wade nyerte meg (1:2), az ez utánit viszont Smith (2:2). Wade kezdett az újabb szettért, kiválóan, tizennégy nyíl kellett ahhoz, hogy 5:3-ra módosítsa az eredményt.

Mindkét játékos hozta a saját kezdését (2:1), Wade a saját kezdésében magas, 164-es kiszállón maradt, amikor Smith százötvennel negyvenre kerekített. Wade-nek nem ment a bravúr, Smith a dupla húszra még hibázott, a dupla tízre viszont már nem, tehát 6:3-as diadalt aratott, s bejutott a világbajnoki döntőbe.

A két játékos sportszerűen gratulált egymásnak, James Wade a szép eredmény mellett 100 ezer fonttal térhet haza.

Smith ellenfele a hétfő esti fináléban a 2020-ban világbajnok Peter Wright (PDC-2.) lesz.