Darts-vb: Lewis igazi klasszikust fordított meg, Anderson is nyert

2019.12.24. 00:37
Adrian Lewis egymás után másodszor hozta vissza a sírból a meccsét (Fotó: PDC Darts Twitter)
Az egyaránt kétszeres világbajnok Gary Anderson és Adrian Lewis hétszettes mérkőzést nyert meg a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság hétfői játéknapján, amelyen az idei torna eddigi legmagasabb átlagának is tapsolhatott az Alexandra Palace közönsége: a nap meccsén a holland Jeffrey de Zwaan 106.09-dal ejtette ki Dave Chisnallt. Peter Wright, Luke Humphries és Dimitri Van den Bergh hatszettes mérkőzésen csatlakozott a legjobb 16 mezőnyéhez.

A játéknap legelőkelőbb helyen (5.) kiemelt játékosa, Gary Anderson jól kezdett Ryan Searle ellen, a megnyert első szett után a másodikban 170-es kiszállója is volt, csakhogy ellenfelének volt válasza erre, nagyon elkapta a fonalat, és három szett megnyerésével a győzelem küszöbére érkezett. Azonban 3:1-nél Searle játéka váratlanul szétesett, és a végén zsinórban öt leget elbukva volt kénytelen kezet nyújtani a nehéz helyzetből imponáló játékkal kikecmergő kétszeres világbajnoknak.

Noha Luke Humphries napindító szép győzelme mást ígért, Saerle már a negyedik angol kieső volt a hétfői programban: a belga Dimitri Van den Bergh a papírformának megfelelően kiejtette Luke Woodhouse-t, viszont az már meglepetést keltett, hogy kiesett a 10. kiemelt Dave Chisnall is.

A házigazdák pechjére Jeffrey de Zwaan elképesztően jól játszott, képes volt felülmúlni Chisnall 101 feletti átlagát is – a torna eddigi legmagasabb átlagával (106.9) és 53.57 százalékos dupla mutatóval húzta be az idei vb eddigi talán legjobb meccsét.

Nem ez volt a játéknap első „Ally Pally classicje”, hiszen korábban hasonlóan rendkívül izgalmas hét szettben dőlt el az angol belharc Adrian Lewis és Darren Webster között. Akárcsak az előző körben, ezúttal is megcsapta a vereség szele Lewist, de 0:2-ről, 2:3-ról is képes volt visszakapaszkodni, és miután egy tripla 18, dupla 12 kombinációval lezárta az utolsó leget (4:2), megvonta a mérleget: „Életem egyik legjobb meccse volt”.

LEWIS ÍGY FEJEZTE BE A MECCSÉT

A karácsony előtti utolsó mérkőzés kezdését áramszünet késleltette, de aztán minden huzal, aljzat, nyíl a helyére került, és Peter Wright, ha nem is könnyen, de érvényesítette a papírformát japán ellenfelével szemben. A skót már a második szettben nyílcserével jelezte elégedetlenségét – utána egyből két 180-ast dobott... –, és az ötödik szettben hiába volt 131-es és 157-es kiszállója is, a szívós Aszada Szeigo ezeket még tromfolta. A hatodik szettben aztán Wright akarata és tudása érvényesült, a 7. kiemelt skót bull-lal zárta le a meccset.

WRIGHT 157-ES KISZÁLLÓJA

A világbajnokság karácsony után, december 27-én folytatódik a 3. forduló utolsó négy mérkőzésével, többek között a történelmet író angol hölgy, Fallon Sherrock és honfitársa, a 22. kiemelt Chris Dobey találkozójával.

DARTS PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, 11. NAP
3. FORDULÓ

Nico Kurz (német) (96.16)–Luke Humphries (angol) (94.8) 2:4
Adrian Lewis (angol, 13.) (93.74)–Darren Webster (angol, 20.) (92.4) 4:3
Luke Woodhouse (angol) (90.41)–Dimitri Van den Bergh (belga, 29.) (94.21) 2:4
Dave Chisnall (angol, 10.) (101.75)–Jeffrey de Zwaan (holland, 23.) (106.09) 3:4
Gary Anderson (skót, 5.) (99.85)–Ryan Searle (angol) (95.15) 4:3
Peter Wright (skót, 7.) (84.42)–Aszada Szeigo (japán) (95.56) 4:2