Darts-vb: kiesett a világranglista 7. és 10. helyezettje

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.12.29. 16:16
Alan Soutarnak volt oka az örömre (Fotó: Getty Images)
Luke Humphries mérkőzés nélkül, Alan Soutar José de Sousát, míg Callan Rydz Nathan Aspinallt legyőzve jutott tovább a nyolcaddöntőbe a PDC-dartsvilágbajnokság szerdai versenynapjának délutáni programjában.

A tervezett három délutáni mérkőzés helyett csupán kettőt rendeztek meg az Alexandra Palace-ban, mivel Vincent van der Voort és Michael van Gerwen után Dave Chisnall is kénytelen volt visszalépni a versenytől, hiszen a többi érintetthez hasonlóan ő is pozitív koronavírustesztet produkált. Luke Humphries így automatikusan bejutott a legjobb 16 közé, s a következő körben azzal a Chris Dobeyval játszhat, aki szintén úgy vette sikerrel a legutóbbi akadályt, hogy vetélytársa, a háromszoros világbajnok Van Gerwen koronavírus-fertőzés miatt visszalépett.

A programot két olyan játékos nyitotta, aki kétszettes hátrányból felállva győzött az előző körben: a világranglista 7. helyezettje, José de Sousa és Alan Soutar (PDC–77.). A mérkőzés nagyon gyenge színvonalon kezdődött, a portugál mindössze 72.87-es átlaggal dobta a nyilakat, ám ez is elegendő volt ahhoz, hogy behúzza a szettet, mivel Soutar 18 (!) kísérletet rontott kiszállóra. A skót a második felvonásban összeszedte magát, 105-ös átlagával esélyt sem hagyott a még mindig tudásán alul teljesítő De Sousának, és egyenlített (1:1). A harmadik játékrészben Soutar ismét brillírozott, 102-es átlagot ért el, és a 3:1-es sikerével 2:1-es szettelőnyre tett szert. Ám a portugál magára talált, a negyedik etapot 3:0-val, míg az ötödiket 3:2-vel húzta be, tehát megfordította az állást (3:2). Csakhogy a skót játszott jobban a soron következő szettben, amelyben – 2:2-es legállásnál – hat szettnyilat hibázott, mire a hetediket bedobta, s egyenlített. De Sousának volt egy meccsnyila, de dupla húszra rontott. A záró játékrészben nem volt kérdés, ki a jobb, Soutar az első leget elveszítette, ám a következő hármat megnyerte – az utolsó kiszállója ráadásul 136-os volt –, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A következő, Nathan Aspinall (PDC–10.) és Callan Rydz (PDC–36.) között lezajlott összecsapáson dőlt el, hogy Alan Soutar kivel nézhet farkasszemet a negyeddöntőért. Rydz végig fantasztikusan játszott, irányított: az első és a második szettben 3:1-re, a harmadikban 3:0-ra, míg a negyedikben 3:2-re győzött, így tulajdonképpen tükörsima, 4:0-ás diadalt aratott. Aspinall egyébként nem játszott rosszul, és az átlagok között sem volt nagy különbség: Rydz 98.35-öt, riválisa pedig 95.56-ot ért el.