Darts-vb: Humphries óriási meccsen legyőzte Chris Dobeyt

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.12.30. 17:38
Luke Humphries nagy csatában legyőzte Chris Dobeyt (Fotó: Getty Images)
Mervyn King, Callan Rydz és Luke Humphries nyolc közé jutásával zárult a PDC-dartsvilágbajnokság 13. versenynapjának délutáni programja.

Nem hozott magas színvonalú játékot Raymond Smith és Mervyn King (PDC–21.) nyolcaddöntős összecsapása, izgalmakból mindazonáltal nem volt hiány. Az első és a második szett a 90-es átlag felett teljesítő ausztrálé lett (2:0), Kingnek tehát össze kellett kapnia magát. A harmadik felvonást simán, 3:0-ra nyerte meg, a negyediket viszont ugyanilyen arányban elveszítette (3:1), Smith egy lépésre került a továbbjutástól. Az angol azonban magára talált, és a következő három szettet magabiztosan húzta be, 4:3-as siker ért el, és így a következő körben a négy közé jutásért állhat a tábla elé James Wade-ddel (PDC–4.) vagy Martijn Kleermakerrel (PDC–50.) szemben.

Az előző fordulóban a portugál José de Sousát (PDC–7.) legyőző skót Alan Soutar az eddig még egyetlen szettet sem vesztett Callan Rydz (PDC–36.) ellen ragadott nyilakat, s hamar megtörte a jeget! Az első etap ugyanis 3:1-gyel az övé lett (1:0). A folytatásban viszont az angol dominált, aki a kiszállókat és a tömeget egyaránt stabilan hozta. A második szettet 3:1-re, míg a harmadikat, a negyediket és az ötödiket 3:0-3:0-ra nyerte meg (4:1), így tulajdonképpen ismét könnyed diadalt aratott. Az átlagára sem panaszkodhat, 96.43-ast ért el, a skót ezzel ellentétben 87.79-ig jutott.

Chris Dobey (PDC–30.) és Luke Humphries (PDC–19.) is úgy jutott a legjobb 16 közé, hogy a 32 között pozitív koronavírusteszt miatt visszalépésre kényszerült a vetélytársa. Előbbi Michael van Gerwennel szemben nem állhatott ki, utóbbi mérkőzése pedig Dave Chissnal ellen maradt el. Dobey úgy nyerte meg az első szettet (91.79-es átlaggal 3:2-re), hogy Humphries fantasztikus, 112.22-es átlagot dobott. A második felvonás simábban alakult, Dobey ellentmondást nem tűrően dobott a kiszállókra, 3:0-val 2:0-ra elhúzott. A harmadik etapban Humphries játszott jobban, szépített (2:1). Egyenlíteni viszont egyelőre nem tudott, a következő szettben Dobey 106 felett átlagolt, és 60 százalékkal kiszállózott (3:1). Luke Humphries tehát egy szettre került a kieséstől, ám ekkor emelt az amúgy addig sem gyenge játékának a színvonalán, szépített, majd egalizált (3:3). Jöhetett a mindent eldöntő, utolsó játékrész, amelyben Humphries 117-es kiszállóval kezdett, brékelt, egy-nulla. Dobey is elvette a kezdését, egy-egy – tizenkét nyilassal. Dobey négyet hibázott kiszállóra, az ötödiket bedobta, kettő-egy. Humphries szektort rontott, ráadásul kipattant az egyik nyila, ám ennek ellenére is egyenlített, kettő-kettő. Dobey simán behúzza az ötödik leget, három-kettő, de a meccs ezen szakaszában már kettővel kell nyerni. Humphries hat tökéletes nyilat dobott, a hetediket elrontotta, ettől függetlenül is egyenlített, három-három. Dobeynak nem jöttek a triplák, Humphriesnak igen, fordított! Négy-három, kezdhetett a győzelemért. Kilenc meccsnyila volt, hetet mellédobott, de a nyolcadikkal eltalálta a dupla egyet, így óriási meccsen 4:3-ra nyert.