Darts-vb: Gurney és Anderson is negyeddöntőbe jutott

H. K.H. K.
2020.12.30. 17:21
Daryl Gurney (balra) bejutott a negyeddöntőbe (Fotó: Getty Images)
Daryl Gurney és Gary Anderson is bejutott a londoni Alexander Palace-ban zajló PDC-dartsvilágbajnokság negyeddöntőjébe.

A 11. helyen kiemelt északír Daryl Gurney dobált kiemelkedően, körátlaga a 94-et sem érte el (93.65), a holland Vincent van der Voort ellen viszont ez is elegendőnek bizonyult: Gurney rögtön elvette ellenfele „adogatását”, sajátjait pedig hozta, így az első szettet meg is nyerte.

A második szettben a holland egyenlített, a harmadikban viszont már ismét Gurney volt a főszereplő, akárcsak a negyedikben. Az északír 3:1-re elhúzott – noha az ötödik szettben Van der Voort lenullázta riválisát, Gurney a hatodik menetben ha nem is könnyen, de 3–2-re nyert, amivel összesítésben 4:2-vel hozta a mérkőzést.

Stephen Bunting hétszettes összecsapáson diadalmaskodott honfitársa, Ryan Searle ellen, a délelőtti program utolsó nyolcaddöntőjében pedig a 13. helyen kiemelt Gary Anderson „lemosta” a pályáról a dél-afrikai Devon Petersent. Anderson simán, 4:0-ra megnyerte a meccset, melynek két szettjében is 3–0-ra győzött.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, 13. NAP
(4. FORDULÓ (NYOLCADDÖNTŐ)
Délutáni szakasz

Vincent van der Voort (holland, 27.) (94.81)–Daryl Gurney (északír, 11.) (93.65) 2:4
Stephen Bunting (angol, 26.) (97.86)–Ryan Searle (angol) (98.15) 4:3
Devon Petersen (dél-afrikai, 29.) (94.97)–Gary Anderson (skót, 13.) (95.55) 0:4