Darts-vb: Fallon Sherrock újabb mesés győzelmet aratott!

K. Zs.K. Zs.
2019.12.21. 23:20
Fallon Sherrock remekül játszott szombat este (PDC Darts Twitter)
Folytatta nagyszerű szereplését Fallon Sherrock a Londonban zajló PDC-világbajnokságon: az angol hölgy dartsozó fordulatos csatában 3:1-re legyőzte a 11. helyen kiemelt osztrák Mensur Suljovicot a szombat késő esti programban a londoni Alexandra Palace-ban, és bejutott a harmadik fordulóba.

Mensur Suljovic megnyerte az első két leget, a harmadikban „világgá ordíttatta” az első 180-asát is, ám hiába állt egészen közel a szettgyőzelemhez, jött a nagy fordulat: a következő leget Sherrock nyerte meg, aztán a negyediket is remek, 131-es kiszállóval, az ötödikben pedig kirukkolt egy 180-assal – és ő be is húzta a leget, a szettet! (0:1)

Sherrock 104-es kiszállóval folytatta, behúzta a második leget is, csakhogy itt is jött a fordulat, és ezúttal a nagyon belelendülő Suljovic fordította meg az állást – az övé lett a szett (1:1). Az osztrák lendületből behúzta a harmadik szett első két legjét is, a kérdés az volt, érvényesül-e ismét a meccs „0:2-ről mindig 3:2 lesz” törvénye.

Érvényesült! Sherrock 15 nyilassal szépített, egy két 180-asra felhúzott 11 nyilassal egyenlített – és az ötödik legben hidegvérűen megbüntette Suljovicot, amiért nem tudott kiszállni 40-ről (1:2).

A negyedik szettben is ott volt a lehetőség Suljovic kezében, de a számára nem túl inspiráló közegben egyre idegesebben játszott, rendszeresen szektort hibázott – és Sherrock ezt is megtorolta: 86-ról kiszállva, bull-lal finiselve a közönség tombolása közepette 3:1-re megnyerte a mérkőzést, és továbbjutott!

Az esti program további három mérkőzése nem hozott fordulatokat: az északír Daryl Gurney, az angol Glen Durrant és a belga Dimitri Van den Bergh szettveszteség nélküli diadalt aratott. A nap záró mérkőzésén Van den Berg jóvoltából az idei torna eddigi legmagasabb pontátlagának (103.81) tapsolhattunk.

Délután is akadt két 3:0-s siker: Ryan Searle öt 180-ast dobva, a délutáni program legmagasabb átlagát (101.54) produkálva magabiztosan győzte le Steve Westet, és nem hagyott sok kétséget senkiben a 2010-es finalista Simon Whitlock sem, aki szintén játszmaveszteség nélkül pipálta ki Harry Wardot.

Ketten viszont két vesztett szett után felállva harcolták ki a győzelmet: egyikük a kétszeres PDC-világbajnok Adrian Lewis volt, aki 5–3-as utolsó leggel nyomta le a spanyol Cristo Reyest, a másik pedig az első számú japán játékos, Aszada Szeigo, aki a Keegan Brown ellen kiharcolt sikerével először jutott be a legjobb 32 közé.

A darts-vb-n szombaton a második forduló utolsó nyolc mérkőzését játszották le, vasárnaptól a harmadik kör mérkőzései következnek.