Darts-vb: délután Adrian Lewis, este Rob Cross búcsúzott

B. A.B. A.
2020.12.22. 23:35
Adrian Lewis nem tudta a legjobb formáját hozni (Fotó: PDC)
Nem maradtunk meglepetés nélkül a londoni Alexandra Palace-ban zajló PDC-dartsvilágbajnokság nyolcadik napján: a délutáni program során Adrian Lewis, míg este Rob Cross kényszerült búcsúzni a tornától.

A 30. helyen kiemelt Brendan Dolan ésSodzsi Edward összecsapása indította a délutáni programot. Az északír magabiztos játékkal húzta be az első szettet, amit 105-ös átlaggal és stílusosan 105-ös kiszállóval zárt le. A folytatásban kissé összekapta magát a japán, aki egyenlített, majd a harmadik szettben is partiban volt, de a kulcspillanatokban hibázott, ráadásul a végén visszakanyarodtunk a meccs elején látott forgatókönyvhöz, így Dolan bebiztosította helyét a következő körben.

Valaki túl sok Bolondos dallamokat nézett...

Ennyi izgalmat sem hozott Joe Cullen és Wayne Jones angol házi meccse, a 16. helyen kiemelt Cullen mindössze három leget engedélyezett ellenfelének.

Tíznyilas és 164-es kiszállót is hozott Simon Whitlock és Darius Labanauskas izgalmas és élvezetes mérkőzése, melyet végül az ausztrál parádés utolsó szettje döntött el 2:2-nél.

A játéknap első meglepetését Adrian Lewis szállította, a 21. kiemelt angol a harmadik szettet leszámítva elképesztően gyenge kiszállózással rukkolt elő az amerikai Danny Baggish ellen: az első játszmában mind az öt nyila célt tévesztett, a másodikban tizenegyből mindössze eggyel tudott leget nyerni, s bár a következőben 3/3-ra módosult a mérleg, ez csak pillanatnyi fellángolásnak bizonyult – Baggish a negyedik szettben lezárta a meccset, búcsúztatva a kétszeres győztest.

Az esti programot Danny Noppert és Devon Petersen biztos továbbjutása indította – a holland és a dél-afrikai is 3:1-gyel lépett tovább –, de az érdekesebbnek ígérkező mérkőzések csak ezután következtek.

Sejteni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolga Rob Crossnak Dirk van Duijvenbode ellen, és a holland be is bizonyította, hogy nem véletlenül jutott döntőbe a World Grand Prixen. Az első szettet Cross kezdte jobban, és 2–1-nél el is vette Van Duijvenbode kezdését – hozzá kell tenni, mindketten 104 feletti átlaggal zárták a játszmát. Több sem kellett a hollandnak, legveszteség nélkül egyenlített, majd még egyszer eltáncolták ugyanezt a keringőt: Cross kiizzadta a harmadik szettet, Van Duijvenbode pedig ismét 3–0-val válaszolt. A végjáték hozta az addigi feszültséget, 2–2-nél Cross nem tudott kiszállni 138-ról, így jöhetett Van Duijvenbode 99-ről: egy kisebb hűsítő után odaállt a tálba elé, és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, kiejtette a 2018-as győztest.

A keddi utolsó mérkőzésen az eddig bravúrosan szereplő 66 éves Paul Lim egy új szintet tapasztalt meg a tornán: Dimitri Van den Bergh esélty sem adott ellenfelének, a 9. kiemelt belga már az első szettben 115.62-es átlagot dobott, és végül 3:0-val búcsúztatta a szingapúri közönségkedvencet.

Adrian Lewis (angol, 21.) (92.73)–Danny Baggish (amerikai) (93.39) 1:3
Danny Noppert (holland, 25.) (80.56)–Cameron Carolissen (dél-afrikai) (82.19) 3:1
Devon Petersen (dél-afrikai, 29.) (89.08)–Steve Lennon (ír) (89.34) 3:1
Rob Cross (angol, 5.) (92.39)–Dirk van Duijvenbode (holland) (95.54) 2:3
Dimitri Van den Bergh (belga, 9.) (105.61)–Paul Lim (szingapúri) (88.98) 3:0