Darts-vb: Anderson vár a négy között Van Gerwenék meccsének győztesére

2021.01.01. 16:26
Gary Anderson remek formába lendült a világbajnokságon (Fotó: PDC)
Gary Anderson 5:1-re nyert a holland Dirk van Duijvenbode ellen, míg Stephen Bunting 3:0-s kezdés után 5:3-ra legyőzte a lengyel Krzysztof Ratajskit a londoni Alexandra Palace-ban zajló PDC-dartsvilágbajnokság negyeddöntőjében, így a péntek délutáni programból a PDC kétszeres és a BDO egyszeres világbajnoka jutott be a szombat esti elődöntőbe.

A legjobb nyolc közé bejutó játékosok közül Gary Andersonnak volt eddig a leggyengébb tornaátlaga (94.49 pont) és a legkevesebb 180-as köre (14), ráadásul a negyeddöntőben egy „vérszomjas” játékos, a Rob Crosst és a Premier League-győztes Glen Durrantet is kiejtő Dirk van Duijvenbode várt rá, aki az idei World Grand Prix negyeddöntőjében 3:1-re legyőzte őt.

Anderson az első játszmát 3–1-re elveszítette, utána azonban szétesett a holland játéka, és a skót egymás után nyerte a legeket, s ezáltal a szetteket is. A kétszeres világbajnok 0:1, 1–1 után zsinórban tíz leget (!) nyert meg – vagyis a harmadik és a negyedik szettet is 3–0-val húzta be –, s mire Van Duijvenbode valamelyest összekapta magát, már szinte eldőlt a mérkőzés.

A hatodik szett döntő játékában a civilben egy hollandiai padlizsánfarmon dolgozó Van Duijvenbode a harmadik 180-as körével letette magát 5 pontra, de Anderson az első meccsnyilát értékesítve kiszállt dupla 20-szal, így életében hatodszor jutott be a világbajnoki elődöntőbe. A skót összátlaga 101.07 pont lett, a kiszállóit 50 százalékos hatákonysággal dobta be (16/32). Anderson ezzel a győzelemmel azt is biztossá tette, hogy a vb után nem csúszik ki a top 16-ból a PDC világranglistáján (az élő rangsorban jelenleg a 14. helyen áll).

Az első negyeddöntőben a BDO 2014-es világbajnoka, Stephen Bunting repülőrajtot vett Krzysztof Ratajski ellen (3:0), sőt a 4:0-hoz is volt nyila, de a 44. életévét éppen ma, január elsején betöltő lengyel nem veszítette el a hitét, és jó játékkal felzárkózott 4:3-ra az angolra. Az utolsó szünet után azonban Bunting nem ismert kegyelmet, a nyolcadik szettet 110 ponthoz közeli körátlaggal 3–0-ra megnyerte, így pályafutása során először négy közé jutott a PDC-vb-n, és már most biztos, hogy a 26. helyről legalább a 17.-ig előrelép a világranglistán.

A szombat esti elődöntőben Bunting a paprikásnak ígérkező Gerwyn Price–Daryl Gurney mérkőzés győztesével játszik, míg Anderson Michael van Gerwennel vagy Dave Chisnall-lel csap majd össze. Ha MVG jut tovább, akkor a holland és a skót kiválóság két év után ismét megmérkőzhet egymással az elődöntőben – azt a meccset 2018. december 30-án Van Gerwen 6:1-re megnyerte.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, 14. NAP
NEGYEDDÖNTŐ

Krysztof Ratajski (lengyel, 15.) (97.58)–Stephen Bunting (angol, 26.) (101.01) 3:5
Gary Anderson (skót, 13.) (101.07)–Dirk van Duijvenbode (holland) (94.29) 5:1

19.00: esti szakasz (Tv: Sport2)
Gerwyn Price (walesi, 3.)–Daryl Gurney (északír, 11.)
Michael van Gerwen (holland, 1.)–Dave Chisnall (angol, 8.)