Darts: Van Gerwen és Wright is nyert, ott vannak az elődöntőben

CS. M.CS. M.
2021.07.23. 22:52
Wright és Van Gerwen ott van a legjobb négy között (Fotó: Getty Images)
Peter Wright 16–7-re nyert Michael Smith ellen a Blackpoolban zajló darts World Matchplay-torna negyeddöntőjének második játéknapján, míg Michael van Gerwen 16–9-re győzte le Nathan Aspinallt, így a skót és a holland is ott van a legjobb négy között.

A negyeddöntő csütörtöki játéknapján a lengyel Krzysztof Ratajski és a belga Dimitri Van den Bergh jutott be a legjobb négy közé a Blackpoolban zajló darts World Matchplay-tornán, pénteken pedig jött a folytatás.

Az egyszeres világbajnok Peter Wright az angol Michael Smith ellen lépett táblához. A skót az elejétől kezdve uralta a meccset, egyszer sem került hátrányba – a kezdés után döntetlen is csak 2–2-nél volt – és a 14. leg után már 10–4-re ment.

Végül 16–7-re nyert Wright, aki 100 feletti körátlaggal zárt, ráadásul 9 darab 180-at dobott. Smith átlaga is közelített a százhoz (99.23), de kiszállóra így is több mint kétszer többet dobhatott rá az ellenfele.

A negyeddöntő utolsó meccsén Michael van Gerwen harmadik kiemeltként játszott az angol Nathan Aspinall ellen. A vezetést utóbbi szerezte meg, utána azonban hátrányba került, s nem is tudott felzárkózni a hollandhoz.

Van Gerwen sem játszott élete formájában, hiszen a 95-öt sem érte el körátlaga, de a közel 40 százalékos kiszállózása megmentette, hiszen Aspinall ebben a kategóriában csak egy 9/36-t dobott, az átlaga pedig nem sokkal kúszott 90 fölé.

DARTS, WORLD MATCHPLAY (BLACKPOOL)
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (Ágrajz szerint)
Peter Wright (skót, 2. – 100.37)–Michael Smith (angol, 7. – 99.23) 16–7
Michael van Gerwen (holland, 3. – 94.72)–Nathan Aspinall (angol, 11. – 90.21) 16–9