Darts: Sherrock már a legjobb nyolc között, Wright lesz az ellenfele

CS. M.CS. M.
2021.11.18. 23:36
A selejtezőből indult, már negyeddöntős Fallon Sherrock a Grand Slam of Darts versenyen (Fotó: Getty Images)
Fallon Sherrock 10–5-re legyőzte Mensur Suljovicot a Wolverhamptonban zajló Grand Slam of Darts csütörtöki nyolcaddöntőjében, így ott van a legjobb nyolc között. Továbbjutott Peter Wright, Michael van Gerwen és Michael Smith is.

Az első csütörtöki nyolcaddöntőt két nem kiemelt, de a világranglistán top 15-ös játékos vívta eggymással, Michael Smith és Joe Cullen. Előbbi érte el a magasabb átlagot, ráadásul jobban is dobta a kiszállót, így nem meglepő, hogy 10–5-re nyert.

Ezt követően a második kiemelt Peter Wright a hetedik José de Sousa ellen játszott, de a két játékos összecsapása nem érte el a várt színvonalat. Magukhoz képest mind a ketten gyengén dartsoztak, ebből a kiszállót jobban dobó Wright jött ki győztesen – 90.41-es átlaggal jutott be a nyolc közé.

A nap meglepetését Fallon Sherrock produkálta, aki meglehetősen simán, 10–5-re nyert az osztrák Mensur Suljovic ellen. Az angol hölgy 90.58-as átlagot dobott csaknem 50 százalékos kiszállózással, míg Suljovic csak 84.18-as körátlagra volt képes. Sherrock már két évvel rezelőtt, a világbajnokságon is legyőzte az osztrákot.

Az utolsó nyolcaddöntős mérkőzés két többszörös világbajnok csatáját hozta, kiemelkedő színvonallal. Michael van Gerwen és Gary Anderson egy végig kiélezett mérkőzést vívott egymással úgy, hogy mindketten 100 feletti körátlaggal zártak. A holland 9–7-nél meccsnyilat hibázott, majd a skót rontotta el 9–8-nál az egyenlítő nyilát, Van Gerwen pedig ezután befejezte a meccset és bejutott a negyeddöntőbe, ahol Michael Smith lesz az ellenfele.

GRAND SLAM OF DARTS (WOLVERHAMPTON)
NYOLCADDÖNTŐ
Michael Smith (angol) (95.13)–Joe Cullen (angol) (92.04) 10–5
Peter Wright (skót, 2.) (90.41)–José de Sousa (portugál, 7.) (93.21) 10–9
Mensur Suljovic (osztrák) (84.18)–Fallon Sherrock (angol) (90.58) 5–10
Michael van Gerwen (holland, 3.) (100.43)–Gary Anderson (skót, 6.) (100.68) 10–8