Fallon Sherrockot a wolverhamptoni közönség is hamar a szívébe fogadta (Fotó: PDC)

 

Elöljáróban a legfontosabb tudnivalók a tornáról: a Grand Slam of Darts kilenc napon át tart (november 13–21.), a 32 résztvevőt nyolc négyfős csoportba osztották be, amelyekből az első két helyezettek jutottak tovább az egyenes kieséses szakaszba; a csoportkörben még az egyik fél ötödik megnyert legjéig tartottak a küzdelmek, a nyolcaddöntőben már 10, míg a negyeddöntőtől kezdődően 16 játékot kell nyerni a győzelemhez. A verseny legnagyobb hiányzója a világranglista ötödik helyezettje, a tavalyi elődöntős Dimitri Van den Bergh, aki pozitív koronavírustesztje miatt maradt távol az eseménytől.

Ahogy arról a bevezetőben már említést tettünk, a torna eddigi szenzációját Fallon Sherrock szereplése szolgáltatja. A világbajnoki részvételt már korábban kiharcoló angol hölgy a Peter Wrighttól elszenvedett vereség után a második fordulóban 101.55 pontos körátlaggal győzte le 5–0-ra a belga Mike De Deckert, ezzel a valaha volt legmagasabb átlagot érte el televíziós mérkőzésen nőként. (A teljes meccset a Sport Televízió Facebook-oldalán, ide kattintva tekintheti meg!) Ám ezzel még nem ért véget a tündérmese! Sherrock a csoportkör harmadik fordulójában a német Gabriel Clemenst is megverte 5–3-ra, mégpedig úgy, hogy a lehető legmagasabb, 170-es kiszállóval fejezte be a mérkőzést (alább a videó!), így bejutott a nyolcaddöntőbe, amelyben az a Mensur Suljovic vár rá, akit a 2020-as világbajnokság második fordulójában 3:1-re legyőzött.


Rekordot döntött a verseny háromszoros bajnoka, Michael van Gerwen is, aki a Grand Slam of Darts történetének eddigi legmagasabb átlagával (115.19) verte meg a második fordulóban az angol Joe Cullent. A háromszoros világbajnok hollandon kívül Jonny Clayton és Michael Smith jutott még be a legjobb tizenhat közé százszázalékos mérleggel, hat ponttal.

Három év után először szerepelt a Grand Slamen a sportág holland legendája, Raymond van Barneveld, aki a „halálcsoportban” Smithtől és Gary Andersontól is kikapott, így nem jutott tovább a szerdán kezdődő egyenes kieséses szakaszba. A regnáló világbajnok, Gerwyn Price, valamint a címvédő José de Sousa 2/1-es mutatóval abszolválta a csoportkört, utóbbi játékosnak egyetlen legen múlott a kiesése.

A nyolcaddöntő slágermeccsét Van Gerwen és Anderson vívja csütörtökön.

GRAND SLAM OF DARTS (WOLVERHAMPTON)
A-CSOPORT
Krzysztof Ratajski (lengyel) (94.91)
–Martin Schindler (német) (81.49) 5–1
Gerwyn Price (walesi, 1.) (99.05)–Nathan Rafferty (északír) (95.18) 5–4
Martin Schindler (német) (90.22)–Nathan Rafferty (északír) (89.32) 2–5
Gerwyn Price (walesi, 1.) (96.35)–
Krzysztof Ratajski (lengyel) (93.78) 5–0
Gerwyn Price (walesi, 1.) (95.39)–Martin Schindler (német) (101.66) 4–5
Krzysztof Ratajski (lengyel) (88.12)–Nathan Rafferty (északír) (86.37) 4–5

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Gerwyn Price 3 2 1 14–  9 +5 4
2. Nathan Rafferty 3 2 1 14–11 +3 4
3. Krzysztof Ratajski 3 1 2   9–11 –2 2
4. Martin Schindler 3 1 2   8–14 –6 2

B-CSOPORT
Mervyn King (angol) (80.28)–Bradley Brooks (angol) (86.39) 1–5
Jonny Clayton (walesi, 8.) (101.5)–Rusty-Jake Rodriguez (osztrák) (94.38) 5–3
Mervyn King (angol) (99.95)
–Rusty-Jake Rodriguez (osztrák) (89.93) 5–4
Jonny Clayton (walesi, 8.) (103.43)–
Bradley Brooks (angol) (95.72) 5–3
Bradley Brooks (angol) (89.32)
–Rusty-Jake Rodriguez (osztrák) (86.47) 5–3
Jonny Clayton (walesi, 8.) (99.4)
–Mervyn King (angol) (101.73) 5–4

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Jonny Clayton 3 3 15–10 +5 6
2. Bradley Brooks 3 2 1 13–  9 +4 4
3. Mervyn King 3 1 2 10–14 –4 2
4. Rusty-Jake Rodriguez 3 3 10–15 –5 0

C-CSOPORT
James Wade (angol, 4.) (90.02)–Jim Williams (walesi) (90.97) 4–5
Rob Cross (angol) (96.35)–Boris Krcmar (horvát) (87.27) 5–0
James Wade (angol, 4.) (95.31)
–Boris Krcmar (horvát) (90.81) 5–2
Rob Cross (angol) (97.1)
–Jim Williams (walesi) (93.79) 5–3
Boris Krcmar (horvát) (87.59)–Jim Williams (walesi) (88.95) 1–5
James Wade (angol, 4.) (111.71)–Rob Cross (angol) (101) 5–2

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. James Wade 3 2 1 14–  9  +5 4
2. Rob Cross 3 2 1 12–  8   +4 4
3. Jim Williams 3 2 1 13–10   +3 4
4. Boris Krcmar 3 3   3–15 –12 0

D-CSOPORT
Stephen Bunting (angol) (106.7)–Ryan Joyce (angol) (98.41) 4–5
Chris Dobey (angol) (90.05)–Rowby-John Rodriguez (osztrák) (93.63) 3–5
Chris Dobey (angol) (87.72)–Stephen Bunting (angol) (92.4) 3–5
Ryan Joyce (angol) (108.11)
–Rowby-John Rodriguez (osztrák) (101.08) 5–1
Chris Dobey (angol) (97.89)–Ryan Joyce (angol) (89.03) 5–3
Stephen Bunting (angol) (98.44)–Rowby-John Rodriguez (osztrák) (104.82) 1–5

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Ryan Joyce 3 2 1 13–10 +3 4
2. Rowby-John Rodriguez 3 2 1 11–  9 +2 4
3. Chris Dobey 3 1 2 11–13 –2 2
4. Stephen Bunting 3 1 2 10–13 –3 2

E-CSOPORT
Gabriel Clemens (német) (96.45)
–Mike De Decker (belga) (94.09) 5–1
Peter Wright (skót, 2.) (96.45)–Fallon Sherrock (angol) (90.55) 5–1
Mike De Decker (belga) (75.83)–Fallon Sherrock (angol) (101.55) 0–5
Peter Wright (skót, 2.) (91.62)–Gabriel Clemens (német) (98.29) 4–5
Peter Wright (skót, 2.) (88.41)
–Mike De Decker (belga) (78.07) 5–0
Gabriel Clemens (német) (93.33)–Fallon Sherrock (angol) (93.53) 3–5

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Peter Wright 3 2 1 14–  6   +8 4
2. Fallon Sherrock 3 2 1 11–  8   +3 4
3. Gabriel Clemens 3 2 1 13–10   +3 4
4. Mike De Decker 3 3   1–15 –14 0

F-CSOPORT
José de Sousa (portugál, 7.) (95.81)
–Matt Campbell (kanadai) (83.58) 5–1
Luke Humphries (angol) (101.25)–Mensur Suljovic (osztrák) (100.61) 3–5
Luke Humphries (angol) (87.85)
–Matt Campbell (kanadai) (87.14) 5–3
José de Sousa (portugál, 7.) (92.34)–
Mensur Suljovic (osztrák) (91.57) 5–4
Mensur Suljovic (osztrák) (105.85)
–Matt Campbell (kanadai) (85.39) 5–0
José de Sousa (portugál, 7.) (90.02)–Luke Humphries (angol) (92.32) 3–5

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Mensur Suljovic 3 2 1 14–  8   +6 4
2. José de Sousa 3 2 1 13–10   +3 4
3. Luke Humphries 3 2 1 13–11   +2 4
4. Matt Campbell 3 3   4–15 –11 0

G-CSOPORT
Michael van Gerwen (holland, 3.) (105.85)
–Lisa Ashton (angol) (87.96) 5–0
Joe Cullen (angol) (98.88)–John Henderson (skót) (87.88) 5–0
John Henderson (skót) (91.59)–
Lisa Ashton (angol) (89.05) 5–2
Michael van Gerwen (holland, 3.) (115.19)
–Joe Cullen (angol) (98.33) 5–2
Joe Cullen (angol) (93.8)–Lisa Ashton (angol) (89.29) 5–2
Michael van Gerwen (holland, 3.) (93.94)–John Henderson (skót) (86.83) 5–1

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Michael van Gerwen 3 3 15–  3 +12 6
2. Joe Cullen 3 2 1 12–  7   +5 4
3. John Henderson 3 1 2   6–12   –6 2
4. Lisa Ashton 3 3   4–15 –11 0

H-CSOPORT
Gary Anderson (skót, 6.) (82.39)
–Joe Davis (angol) (66.95) 5–1
Michael Smith (angol) (100.43)–Raymond van Barneveld (holland) (96.48) 5–4
Raymond van Barneveld (holland) (93.94)–
Joe Davis (angol) (73.04) 5–0
Gary Anderson (skót, 6.) (94.49)–Michael Smith (angol) (98.3) 2–5
Michael Smith (angol) (87.38)–Joe Davis (angol) (79.92) 5–3
Gary Anderson (skót, 6.) (103.88)–Raymond van Barneveld (holland) (98.31) 5–2

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Michael Smith 3 3 15–  9   +6 6
2. Gary Anderson 3 2 1 12–  8   +4 4
3. Raymond van Barneveld 3 1 2 11–10   +1 2
4. Joe Davis 3 3   4–15 –11 0

A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (Ágrajz szerint)
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Bradley Brooks (angol)
Jonny Clayton (walesi, 8.)–Nathan Rafferty (északír)
James Wade (angol, 4.)–Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Ryan Joyce (angol)–Rob Cross (angol)
Peter Wright (skót, 2.)–José de Sousa (portugál, 7.)
Mensur Suljovic (osztrák)–Fallon Sherrock (angol)
Michael van Gerwen (holland, 3.)–Gary Anderson (skót, 6.)
Michael Smith (angol)–Joe Cullen (angol)

A SZERDAI PROGRAM
20.10
(Tv: Sport2)
Ryan Joyce (angol)–Rob Cross (angol)
James Wade (angol, 4.)–Rowby-John Rodriguez (osztrák)
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Bradley Brooks (angol)
Jonny Clayton (walesi, 8.)–Nathan Rafferty (északír)