Raymond van Barneveld nagy formában (Fotó: Getty Images)

 

Az A-csoportban Van Barneveld még a korábbi világbajnok Gerwyn Price-t is legyűrte, ráadásul egészen kiváló, 100.08-as körátlaggal. A walesi játékos az angol Dave Chisnallal meccselt a második továbbjutó helyért, és pazar csata végén – mindketten száz fölött átlagoltak – döntő legben megnyerte a párharcot.

Hétfőn a legnagyobb esélyesek mind bejutottak a 16 közé, így Danny Noppert, Michael Smith, Joe Cullen, Rob Cross és Dirk van Duijvenbode is készülhet a folytatásra.

Kedden az E, a F, a G és a H jelű csoport játssza le az utolsó körét.

GRAND SLAM OF DARTS, WOLVERHAMPTON
CSOPORTKÖR
A-csoport

Dave Chisnall–Raymond van Barneveld (holland) 3–5
Gerwyn Price (walesi)–Ted Evetts (angol) 5–1
Chisnall–Evetts 5–2
Price–Van Barneveld 4–5
Van Barneveld–Evetts 5–0
Price–Chisnall 5–4

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  MeccsGyőzelemVereségMegnyert legElveszített legLegkülönbségPont
1. Raymond van Barneveld 3 3 0 15 7 8 6
2. Gerwyn Price 3 2 1 14 10 4 4
3. Dave Chisnall 3 1 2 12 12 0 2
4. Ted Evetts 3 0 3 3 15 –12 0

B-csoport
Simon Whitlock (ausztrál)–Mensur Suljovic (osztrák) 5–2
Danny Noppert (holland)–Christian Perez (Fülöp-szigeteki) 5–4
Suljovic–Perez 5–2
Noppert–Whitlock 5–2
Whitlock–Perez 5–3
Noppert–Suljovic 5–4

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Danny Noppert 3 3 0 15 10 5 6
2. Simon Whitlock 3 2 1 12 10 2 4
3. Mensur Suljović 3 1 2 11 12 –1 2
4. Christian Perez 3 0 3 9 15 –6 0

C-csoport
Joe Cullen (angol)–Ritchie Edhouse 5–1
Michael Smith (angol)–Lisa Ashton (angol) 5–3
Edhouse–Ashton 5–2
Smith–Cullen 5–1
Cullen–Ashton 5–3
Smith–Edhouse 5–1

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Michael Smith 3 2 0 15 5 10 6
2. Joe Cullen 3 2 1 11 9 2 4
3. Ritchie Edhouse 3 1 2 7 12 –5 2
4. Lisa Ashton 3 0 3 8 15 –7 0

D-csoport
Dirk van Duijvenbode (holland)–Martin Schindler (német) 5–4
Rob Cross (angol)–Adam Gawlas (cseh) 5–2
Schindler–Gawlas 5–3
Cross–Van Duijvenbode 3–5
Van Duijvenbode–Gawlas 5–3
Cross–Schindler 5–4

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Dirk van Duijvenbode 3 3 0 15 10 5 6
2. Rob Cross 3 2 1 13 11 2 4
3. Martin Schindler 3 1 2 13 13 0 2
4. Adam Gawlas 3 0 3 8 15 –7 0

 

E-csoport
Nathan Aspinall (angol)–Alan Soutar (skót) 4–5
Peter Wright (skót)–Fallon Sherrock (angol) 5–1
Aspinall–Sherrock 5–1
Wright–Soutar 5–4
Kedden:

Soutar–Sherrock
Wright–Aspinall

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Peter Wright 2 2 0 10 5 5 4
2. Nathan Aspinall 2 1 1 9 6 3 2
3. Alan Soutar 2 1 1 9 9 0 2
4. Fallon Sherrock 2 0 2 2 10 –8 0

F-csoport
Damon Heta (ausztrál)–Jermaine Wattimena (holland) 2–5
Jonny Clayton (walesi)–Leonard Gates (amerikai) 5–4
Heta–Gates 5–4
Clayton–Wattimena 5–0
Kedden:

Wattimena–Gates
Clayton–Heta

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Jonny Clayton 2 2 0 10 0 10 4
2. Jermaine Wattimena 2 1 1 5 7 –2 2
3. Damon Heta 2 1 1 7 9 –2 2
4. Leonard Gates 2 0 2 4 10 –6 0

G-csoport
Ross Smith (angol)–Luke Woodhouse (angol) 4–5
Michael van Gerwen (holland)–Nathan Rafferty (északír) 5–2
Smith–Rafferty 5–2
Van Gerwen–Woodhouse 5–1
Kedden:

Woodhouse–Rafferty
Van Gerwen–Smith

A G-CSOPORT ÁLLÁSA 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Michael van Gerwen 2 2 0 10 3 7 4
2. Ross Smith 2 1 1 9 7 2 2
3. Luke Woodhouse 2 1 1 6 9 –3 2
4. Nathan Rafferty 2 0 2 4 10 –6 0

H-csoport
Ryan Searle (angol)–Josh Rock (északír) 5–4
Luke Humphries (angol)–Scott Williams (angol) 5–2
Rock–Williams 5–4
Humphries–Searle 5–1
Kedden:

Searle–Williams
Humphries–Rock

A H-CSOPORT ÁLLÁSA 
  Meccs Győzelem Vereség Megnyert leg Elveszített leg Legkülönbség Pont
1. Luke Humphries 2 2 0 10 3 7 4
2. Josh Rock 2 1 1 9 9 0 2
3. Ryan Searle 2 1 1 6 9 –3 2
4. Scott Williams 2 0 2 6 10 –4 0