Darts PL: Aspinall maradt az élen, MVG 109-es átlaggal nyert

2021.05.06. 08:05
Michael van Gerwen (balra) ezúttal nem sok esélyt adott Dimitri Van den Berghnek (Fotó: PDC)
Szerda este megkezdődtek az alapszakasz második etapjának küzdelmei a Milton Keynesben (most még) zárt kapuk mögött zajló darts Premier League-sorozatban: a 10. forduló rangadóján Michael van Gerwen 110 ponthoz közeli körátlaggal nyert 8–3-ra Dimitri Van den Bergh ellen, míg a listavezető Nathan Aspinall 8–5-re győzte le Peter Wrightot.

A LEBONYOLÍTÁSRÓL

A játékosok az első kilenc fordulóban összegyűjtött pontjaikat továbbvitték magukkal az alapszakasz második etapjába, melyben ismét mindenki játszik mindenkivel, vagyis újabb hét fordulót rendeznek. A tabella első négy helyezettje bejut a május 28-i final fourba, amelyben az első a negyedikkel, a második a harmadikkal küzd meg a döntőbe kerülésért.

Az ötszörös Premier League-győztes Michael van Gerwen 6–0-s kezdés után nyert 8–3-ra Dimitri Van den Bergh ellen, akivel az április 5-i első fordulóban 6–6-os döntetlent játszott. A korábbi világelső ezúttal ismét a legjobbjához közeli játékot nyújtotta: 109.96-os körátlagához a kiszállók 80 százalékos értékesítése (8/10) párosult. MVG-nek a meccs közepén volt egy kisebb megingása, amikor a belga fiú egymás után három leget is meg tudott nyerni, ettől eltekintve azonban a holland simán győzött.

A forduló harmadik legmagasabb átlagát Jonny Clayton (105.33) dobta az utóbbi időben jó formában játszó James Wade 8–5-ös megverése alkalmával. José de Sousa 5–0-s startot követően 8–3-ra győzte le a Rob Cross és Glen Durrant kiesésével jelenleg ligautolsó Gary Andersont, ezzel a legutóbbi hat PL-meccséből a negyediket nyerte meg, míg Peter Wright igencsak visszafogott teljesítménnyel, 90 pont alatti átlaggal kapott ki az éllovas Nathan Aspinalltől (5–8).

Csütörtökön és pénteken újabb két fordulót rendeznek.

DARTS
PREMIER LEAGUE (MILTON KEYNES)
10. FORDULÓ
Jonny Clayton (walesi) (105.33)
–James Wade (angol) (92.67) 8–5
José de Sousa (portugál) (99.28)–Gary Anderson (skót) (93.62) 8–3
Dimitri Van den Bergh (belga) (106.78)–Michael van Gerwen (holland) (109.96) 3–8
Peter Wright (skót) (88.52)–Nathan Aspinall (angol) (93.81) 5–8