Darts: őrült meccsen győzött Wright, Van Gerwennel elődöntőzhet

CS. M.CS. M.
2022.10.08. 00:21
Peter Wright szoros meccsen jutott a négy közé (Fotó: Getty Images)
A külön napokra osztott első, második forduló után pénteken már a negyeddöntővel folytatódott a Leicesterben zajló dart World Grand Prix. Két szoros és két sima meccs után kialakult az elődöntő párosítása: Gerwyn Price Nathan Aspinallal, Michael van Gerwen Peter Wrighttal játszik.

A játéknap első meccsén a világelső, első kiemelt Gerwyn Price a negyeddöntőig is meglepetéssel eljutó lett Madar Razmával csapott össze, s a 91.28-as átlaga bőségesen elég volt (ellenfele 74.45-jével szemben) a sima, 3:0-s továbbjutáshoz.

Ezt követően a világranglista 16., jóval esélyesebb angol Nathan Aspinall rendkívül szoros meccsen 3:2-re legyőzte honfitársát, Martin Lukemant, majd jöhetett a legizgalmasabb ütközet. A harmadik mérkőzésen Peter Wright Dimitri van den Bergh-gel meccselt: mindkét játékos tudásán alul dartsozott, a kilencvenes átlagot egyikőjük sem érte el, sőt, de a végén 2–2-es leg és szett állásnál három meccsnyilából a harmadikat már megdobta Wright, így ő jutott az elődöntőbe.

Végül Michael van Gerwen meccse következett, aki Chris Dobey-val csapott össze. A holland szupersztár elképesztő formát fogott ki, közel 100-as átlaggal dobált, de az angol sem hagyta magát, s amikor esélyt kapott, azt jobbára kihasználta. Gerwen végül 3:1-re így is behúzta a meccset, köszönhetően annak, hogy a kiszállózása is 60 % fölött volt.

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Nathan Aspinall (angol)
Peter Wright (skót, 2.)–Michael van Gerwen (holland, 3.)

Madars Razma (lett, 77.54)–
Ryan Searle (angol, 80.79) 2:1 (3–1, 2–3, 3–0)
Ross Smith (angol, 86.09)–Andrew Gilding (angol, 79.07) 2:1 (0–3, 3–2, 3–1)
Danny Noppert (holland, 85.69)–Gabriel Clemens (német, 82.38) 2:0 (3–0, 3–2)
Joe Cullen (angol, 91.61)–Damon Heta (ausztrál, 91.61) 2:1 (3–2, 0–3, 3–1)
Rob Cross (angol, 8., 86.54)–Daryl Gurney (északír, 85.71) 1:2 (2–3, 3–1, 0–3)
James Wade (angol, 5., 79.54)–Martin Lukeman (angol, 82.08) 1:2 (0–3, 3–1, 2–3)
Gerwny Price (walesi, 1., 86.9)–Martin Schindler (német, 82.96) 2:0 (3–1, 3–0)
Michael Smith (angol, 4., 80.73)–Nathan Aspinall (angol, 80.68) 1:2 (1–3, 3–2, 0–3)

HÉTFŐI EREDMÉNYEK
Callan Rydz (angol, 85.84)–Krzysztof Ratajski lengyel, 90.21) 0:2 (2–3, 1–3)
Brendan Dolan (északír, 81.88)–Stephen Bunting (angol, 86.85) 0:2 (2–3, 1–3)
Chris Dobey (angol, 90.85)–Luke Humphries (angol, 78.31) 2:0 (3–2, 3–0)
Dimitri Van den Bergh (belga, 86.20)–Dave Chisnall (angol, 87.15) 2:1 (3–1, 2–3, 3–2)
Jonny Clayton (walesi, 7., 82.24)–Dirk van Duijvenbode (holland, 83.69) 2:1 (1–3, 3–1, 3–1)
Peter Wright (skót, 2., 94.36)–Kim Huybrechts (belga, 93.74) 2:0 (3–2, 3–1)
Michael van Gerwen (holland, 3, 89.43)–Gary Anderson (skót, 83.59) 2:0 (3–0, 3–2)
José de Sousa (portugál, 6., 87.99)–Adrian Lewis (angol, 94.7) 0:2 (2–3, 2–3)