Darts: nincs meglepetés, Cross és Anderson is továbbjutott

2020.11.18. 20:18
Dimitri Van den Berghnek eddig csak a D12-es szektor jelentett akadályt (Fotó: PDC)
Szerdai győzelmének köszönhetően a kiemelt játékosok közül Gary Anderson, Rob Cross és Nathan Aspinall is bejutott a nyolcaddöntőbe a Coventryben zárt kapuk mögött zajló Grand Slam of Dartson.

Szerdán a B-, a D-, az F- és a H-csoport harmadik fordulójának mérkőzéseire került sor a napra pontosan egy hónap múlva, december 18-án kezdődő világbajnokság előtti egyik legrangosabb versenyen, a Grand Slam of Dartson, amelyen Michael van Gerwen, Simon Whitlock, Dave Chisnall, James Wade és Dimitri Van den Bergh már kedden biztossá tette a helyét a legjobb 16 között.

A verseny harmadik napján Gary Anderson, Rob Cross és Nathan Aspinall is ki-ki meccset játszott a továbbjutásért, és mindhárman sikerrel vették az ellenfelük által képzett akadályt. A továbbra is térdfájdalmakkal játszó kétszeres világbajnok skót játékos a 102-es átlagot elérő Ryan Searle ellen nyert 5–3-ra, a 2018-as vb-győztes Cross száz pont feletti átlaggal (100.42) győzte le Luke Humphriest – aki úgy zárt 102.57 ponton, hogy nem dobott 180-as kört –, míg Aspinall a hat tökéletes kört hajító, „puskakezű” Ricky Evanst verte meg 5–1-re.

A nap sztorija megint csak Dimitri Van den Berghé lehetett volna, aki az idei Grand Slamen már másodszor jutott el nyolc tökéletes nyílig, de a dupla 12-es mező megint kifogott rajta. Ettől függetlenül a kirobbanó formában lévő belga fiú a harmadik körben a BDO-világbajnok Wayne Warren ellen is simán, 100 feletti átlaggal nyert (5–1).

A B-csoportban Simon Whitlock 0–4-ről felállva, hét 180-as kört dobva verte meg a cseh Adam Gawlast.

Csütörtökön következik az A, a C, az E és a G jelű kvartett záró fordulója.