Michael van Gerwen a 4. kiemelt (Fotó: AFP)

 

A legjobbak, vagyis a 16 kiemelt csak a második fordulóban áll tábla elé a Papp László Budapest Sportarénában. A négy magyar résztvevő közül Strbik Péter az angol Ross Smithszel, Rucska József a skót Alan Soutarral, Végső János (aki Kovács Patrikkal alkotja majd a csapat-vb-n induló Magyarországot) az angol Joe Murnannel, Jagicza Gábor a walesi Lewy Williamsszel meccsel az első körben.

Nagy rangadó a holland Vincent van der Voort és az északír Daryl Gurney összecsapása.

A 13 helyen kiemelt holland Danny Noppert  visszalépett apukája szerdai halála miatt, így a korábbi világbajnok Rob Cross kapott kiemelt státuszt, az ír William O'Connor pedig játék nélkül bejutott a második fordulóba.

Vasárnap játsszák a nyolcaddöntő, a negyeddöntő, az elődöntő mérkőzéseit, valamint a finálét.

A torna összdíjazása 140 ezer font (57 millió forint), a győztes 25 ezer fontot (10.1 millió forint) kap.

A versenyt Magyarországon az Arena4 közvetíti.

2021 Hungarian Darts Trophy, Papp László Budapest Sportaréna
PÁROSÍTÁS
1. forduló
Péntek délután (13.00-tól)

Johan Engström (svéd)–William Borland (skót)
Geert Nentjes (holland)–Geert De Vos (belga)
Richard Veenstra (holland)–Keegan Brown (angol)
Végső János–Joe Murnan (angol)
Thomas Lovely (angol)–Keane Barry (ír)
Boris Krcmar (horvát)–Adam Gawlas (cseh)
Jagicza Gábor–Lewy Williams (walesi)

Péntek este (19.00-tól)
Florian Hempel (német)–Jake Jones (angol)
Strbik Péter–Ross Smith (angol)
Alan Soutar (skót)–Rucska József
Luke Humphries (angol)–Madars Razma (lett)
Adrian Lewis (angol)–Bradley Brooks (angol)
Steve Beaton (angol)–John Michael (görög)
Simon Whitlock (ausztrál)–Darren Webster (angol)
Vincent van der Voort (holland)–Daryl Gurney (északír)

2. forduló
Szombat délután (13.00-tól)

Rob Cross (angol, 16.)–Strbik/Smith
James Wade (angol, 8.)–William O'Connor (ír)
Devon Petersen (dél-afrikai, 9.)– Humphries/Razma
Brendan Dolan (északír, 13.)–Soutar/Rucska
Nathan Aspinall (angol, 15.)–Lewis/Brooks
Krzysztof Ratajski (lengyel, 10.)–Jagicza/Williams
Mensur Suljovic (osztrák, 14.)–Engström/Borland
Dirk van Duijvenbode (holland, 11.)–Lovely/Barry

Szombat este (19.00-tól)
Jonny Clayton (walesi, 7.)–Krcmar/Gawlas
Joe Cullen (angol, 1.)–Nentjes/De Vos
Damon Heta (ausztrál, 12.)–Whitlock/Webster
José de Sousa (portugál, 2.)–Végső/Murnan
Michael van Gerwen (holland, 4.)–Van der Voort/Gurney
Gerwyn Price (walesi, 5.)–Veenstra/Brown
Peter Wright (skót, 3.)–Hempel/Jones
Michael Smith (angol, 6.)–Beaton/Michael