Darts: Mike De Decker három angolt megelőzve jutott tovább

H. Á.H. Á.
2020.05.27. 23:47
Mike De Decker is továbbjutott a PDC Home Tour következő fordulójába (Fotó: PDC/Twitter)
A PDC Home Tour második szakaszának második napján Stephen Bunting az első két meccse után nyeregben érezhette magát, ám a harmadikon nagyot betlizett, így a belga Mike De Decker örülhetett a csoportgyőzelemnek.

Alaposan belekezdtek a felek a sorozat 34. versenynapján: az első meccset megnyerő – a világranglistán 17. – Stephen Bunting 101 fölötti átlaggal múlta felül a rangsorban 100. helyen álló Mike De Deckert, de az átlagok közötti különbségek ellenére az angol és a belga játékos meccse szoros küzdelmet hozott.

A folytatásban Glen Durrant túltett Buntingon, 104.20-as átlaggal győzte le a 97. helyen álló Alan Tabernt, aki aztán a következő meccsén is kikapott, így búcsúzott is.

A harmadik meccsen ugyanis a nap egyetlen nem angol résztvevője, a belga De Decker 5–2-es hátrányból tudott fordítani tudott, és 6–5-re győzött, így életben tartotta reményeit a továbbjutásra.

A nap negyedik meccsén az első forduló két győztese, Bunting és Durrant játszott, és a két angol közül előbbi tett nagy lépést a továbbjutás felé, pedig nem úgy kezdődött, hogy Bunting örülhet a végén: hamar 2–0-s hátrányba került, ám innen már csak egy leget engedélyezett ellenfelének, és 6–3-ra győzött.

Az ötödik meccsen nem folytatódott a sorminta, a belga De Decker 6–4-re nyert Durrant ellen, így minimális esélyét megőrizte a továbbjutásra, de ez már nem rajta múlott: ehhez az kellett, hogy az addig kettőből kettőt elveszítő Tabern legalább három leg különbséggel legyőzze a hibátlan Buntingot.

Ehhez képest aztán a felek valóságos „brékfesztivállal” kezdtek: 2–2 után Tabern megtáltosodott, és hozta saját játékait, míg az addigi listavezető Buntingot továbbra is brékelte, így végül megszerezte a becsületgyőzelmét (6–2), amivel továbbjuttatta a nap egyetlen nem angol résztvevőjét, Mike De Deckert.