Darts: James Wade és Gerwyn Price jutott be az elődöntőbe

R. P.R. P.
2021.11.19. 23:21
A világbajnok Price elődöntős (Fotó: Getty Images)
James Wade és Gerwyn Price jutott be az elődöntőbe a Grand Slam of Darts negyeddöntőjének első napján Wolverhamptonban. Wade 16–14-re nyert Rob Cross ellen, míg Price 16–12-re múlta felül Jonny Claytont.

A nap első negyeddöntője James Wade és Rob Cross között izgalmasan alakult. 5–5-ig együtt haladtak, de utána Wade brékelt, majd gyorsan elhúzott 9–5-re, és a vezetést már nem is adta ki a kezéből. Bár a 2018-as világbajnok Cross a végére feljött egy legre, de Wade a hajrában jobb volt, és végül 16–14-re győzött.

Wade 96.58-as körátlagot produkált Cross 96.17-ével szemben. Wade hat, Cross hét alkalommal dobott 180-as kört.

A játéknap másik mérkőzésén a világbajnoki címvédő Gerwyn Price és a szenzációs évet produkáló Jonny Clayton meccselt egymással. Ez az összecsapás még izgalmasabb és színvonalasabb volt, mint az előző.

Price 6–2-re is vezetett már, de a Premier League idei győztese sorozatban négy leget nyerve egyenlített. A világbajnok ezután ismét elhúzott három játékkal, de 12–12-nél megint egyenlő volt azt állás. A nézők mégsem láthattak izgalmas hajrát, mivel Price innentől kezdve már nem hibázott, sorozatban négy leget nyerve 16–12-re behúzta a meccset.

A körátlagok egészen parádésan alakultak hiszen Price 98.11-en, Clayton 99.32-ön végzett. 16 nyert legig tartó csatában ez több mint kiváló.

GRAND SLAM OF DARTS (WOLVERHAMPTON)
NEGYEDDÖNTŐ
James Wade (angol, 4., 96.58)–Rob Cross (angol, 96.17) 16–14
Gerwyn Price (walesi, 1., 98.11-es körátlag)–Jonny Clayton (walesi, 8., 99.32) 16–12