Csupasport: egyéni rekord a tízezer méteres ob-n

T. N.T. N.
2021.09.20. 21:27
Szabó Nóra (Fotó: Csupasport)
A vasárnap megrendezett versenyen a női mezőnyben Szabó Nóra nyert, ráadásul egyéni legjobbját futotta, míg a férfiaknál Szemerei Levente megvédte bajnoki címét.

Szeptember 19-én, vasárnap a Vasas Pasaréti Sportcentrumában rendezték meg a tízezer méteres országos bajnokságot, amelyen a táv legjobb versenyzői mérték össze erejüket. Persze mind a nők, mind pedig a férfiak mezőnyében akadt egy-két hiányzó. A hölgyeknél nem indult a címvédő Böhm Lilla és 2020 ezüstérmese, Kácser Zita sem, a férfiaknál pedig nem találtuk a rajtlistán a tavalyi ezüstérmest, az idei félmaratoni országos bajnokság győztesét, Csere Gáspárt.

Először a nők versenyét rendezték meg, amelyen mindössze hatan álltak rajthoz, a táv győztese Szabó Nóra, a Margitszigeti AC sportolója lett, aki egyéni legjobbját futva nagy fölénnyel előzte meg a tavalyi negyedik helyezett Merényi Pannát.

Harmadikként Zákányi Panna ért célba, aki tavaly csupán a 11. helyet szerezte meg.

A teljes cikket a férfiak versenyével elolvashatja a csupasport.hu weboldalon!