Birkózás: Barka-arany, Sastin-bronz a baki döntőben

MTI MTIMTI MTI
2015.11.28. 16:23
Barka Emese arany-, Sastin Marianna pedig bronzérmet szerzett a baki birkózó Golden Grand Prix-döntőben.

A Magyar Birkózószövetség honlapjának szombati beszámolója alapján az 58 kilogrammosok között szereplő Barka a fináléban a kirgiz Ajszulu Tinibekovával találkozott, a magyar versenyző az összecsapás elején 7–0-s hátránya került, de sikerült fordítania, s az utolsó másodpercekben 12–10-re módosította az eredményt. Barka ezzel pályafutása során először nyerte meg a Golden GP-t, sikeréért tízezer dollárt kapott.

Az idei baki Európai Játékokon Barkához hasonlóan aranyérmes Sastin Marianna a 60 kilogrammos súlycsoportban szerzett bronzérmet, ukrán ellenfele legyőzése után kikapott egy amerikaitól, majd a harmadik helyért rendezett összecsapáson szintén egy amerikait, Jen Page-et múlt fölül.

A hagyományos baki Golden Grand Prix-döntőben azok a birkózók léphetnek szőnyegre, akik az idei világversenyeken (Európai Játékok, világbajnokság) érmet szereztek.