Asztalitenisz Top 12: Póta és Nagy is megvédte címét

MTI MTIMTI MTI
2012.12.05. 18:40
Póta Georgina mind a hét meccset megnyerte a tornán (Fotó: NS-archív, Fuszek Gábor)
Női és férfi egyesben is címvédés volt az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságán: az ob utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen, amelynek ezúttal Celldömölk adott otthont, Póta Georgina és Nagy Krisztián egyformán harmadszor nyert pályafutása során.

A Berlinben légióskodó Póta – aki százszázalékos mérleggel végzett hatosa élén – szerda délután először Varga Tímeával találkozott, akit ötjátszmás meccsen vert meg. A döntőben aztán a korábbi ötszörös Top 12-győztes Braun Évát búcsúztató Kertai Rita volt az ellenfele, és, csakúgy, mint az utolsó csoportfordulóban, ezúttal is Póta bizonyult jobbnak, és megint csak négy játszmában. A válogatott játékos 2007 és 2011 után diadalmaskodott ismét a viadalon.

A férfiaknál Nagy az elődöntőben celldömölki klubtársát, az addig remeklő Fazekas Pétert győzte le simán, majd a fináléban a Kosiba Dánielt nagy csatában kiejtő Muskó Pétert verte meg szintén magabiztosan, csupán egy szettet veszítve. Nagy tavalyi sikerét megelőzően még 2009-ben volt a Top 12 bajnoka.

ASZTALITENISZ, TOP 12
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
Nagy Krisztián (Celldömölki VSE Swietelsky Wewalka)–Fazekas Péter (Celldömölki VSE Swietelsky Wewelka) 4:0 (9, 8, 10, 6)
Muskó Péter (Morez Saint Laurent)–Kosiba Dániel (Köbenhavn) 4:3 (9, -9, -4, 3, -7, 5, 11)
DÖNTŐ
Nagy–Muskó 4:1 (11, 5, 13, -4, 7)
NŐK
ELŐDÖNTŐ
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside)–Varga Tímea (Postás SE) 4:1 (9, -9, 7, 4, 5)
Kertai Rita (Postás SE)–Braun Éva (Postás SE) 4:1 (-9, 6, 8, 10, 7)