Asztalitenisz: a Düsseldorf nyerte meg a férfi BL-t

2020.12.19. 18:39
Düsseldorfi siker született a BL-döntőben (Fotó: MOATSZ média)
A hazai környezetben játszó Borussia Düsseldorf 3:1-re nyert az 1. FC Saarbrücken ellen a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája döntőjében.

A nőkhöz hasonlóan a férfiaknak is egy néhány nap alatt lebonyolított torna keretében rendezték meg a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírását. A döntőben 3:1-re nyerte meg a Düsseldorf a két német csapat párharcát, de könnyen alakulhatott volna fordítva is az eredmény – írta hírlevelében a sportág hazai szövetsége.

„Nagyon boldog vagyok, óriási nyomás volt rajtunk. Ha egy olyan klubban játszol, mint a Borussia Düsseldorf, mindenki azt várja tőled, hogy trófeákat nyerj” – nyilatkozta a finálé után Timo Boll, aki az első mérkőzését úgy nyerte meg 3:2-re a kínai Sang Kun ellen, hogy a rövidített döntő szettben 0:4-ről fordított 6:4-re.

A Düsseldorf hatodszor nyerte meg a Bajnokok Ligáját, és mivel annak elődjében, a BEK-ben is ennyiszer diadalmaskodott, összesen már 12-szer bizonyult Európa legjobb klubcsapatának.

A BL-tornán Szudi Ádám az osztrák Wels színeiben játszhatott volna, de koronavírus-fertőzés miatt ki kellett hagynia a viadalt. Azóta már jól van, teljes erőbedobással edz a BOK-csarnokban, amely a válogatott ideiglenes központja az Ormai-csarnok felújítása alatt.