Rögbi-vb: simán nyert a címvédő; negyeddöntőben a franciák

2019.10.06. 13:11
Anglia után Franciaország is biztosította a helyét a legjobb nyolc között (Fotó: AFP)
A Japánban zajló rögbi-világbajnokság vasárnapi játéknapján a kétszeres címvédő Új-Zéland újabb kiütéses győzelmet aratott, az All Blacks ezúttal Namíbia ellen nyert 71–9-re. A nap másik mérkőzésén Franciaország 23–21-re legyőzte Tongát, így biztosította a helyét a negyeddöntőben.

A címvédő Új-Zéland a Kanada elleni 63–0-s kiütés után Namíbiának sem kegyelmezett, az All Blacks összesen 11 célt ért el és végül 71–9-re legyőzte az afrikai válogatottat. Az új-zélandiak az utolsó körben Olaszország ellen biztosíthatják be a csoportelsőségüket.

A Új-Zéland–Namíbia mérkőzés összefoglalója

A játéknap másik mérkőzésén Franciaország már 17–0-ra is vezetett, ám Tonga három pontra felzárkózott. 17–14 után ismét az európai válogatott szerzett pontokat, így a tongaiak hajrában elért célja már csak a kozmetikázásra volt elég. A győzelemnek köszönhetően Anglia után Franciaország is biztosította a helyét a legjobb nyolc között – a csoportelsőségről egymás ellen dönt majd a két válogatott.

AFranciaország–Tonga mérkőzés összefoglalója

A csoportokból az első két csapat jut a legjobb nyolc közé, a harmadik helyezettek szintén kvalifikálják magukat a 2023-as franciaországi világbajnokságra.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
B-CSOPORT

Új-Zéland–Namíbia 71–9 (24–9)
A csoport állása: 1. Új-Zéland 14 pont (3 meccs), 2. Dél-Afrika 10 (3), 3. Olaszország 10 (3), 4. Kanada 0 (2), 5. Namíbia 0 (3)

C-CSOPORT
Franciaország–Tonga 23–21 (17–7)
A csoport állása:
1. Anglia 15 pont (3 meccs), 2. Franciaország 13 (3), 3. Argentína 6 (3), 4. Tonga 1 (3), 5. Egyesült Államok 0 (2)

A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér, ezen felül bónuszpontot kap az a csapat, amely egy meccsen legalább négy célt ér el, illetve legfeljebb hét ponttal kap ki.