Rögbi-vb: fontos walesi siker a D-csoport rangadóján

2019.09.29. 13:22
Nagy csatában fontos walesi siker született a D-csoport rangadóján (Fotó: AFP)
A Japánban zajló rögbi-világbajnokság D-csoportjának rangadóján Wales 29–25-re legyőzte Ausztráliát, így nagy lépést tett a csoportelsőség felé. A játéknap másik mérkőzésén Grúzia könnyed győzelmet aratott Uruguay ellen.

Wales pazar első félidei játékának köszönhetően 23–8-re vezetett a szünetben, így Ausztrália hiába kapaszkodott a fordulás után – a 68. percben csupán egy ponttal vezettek a walesiek– végül 29–25-re kikapott. Wales a rangadón aratott sikerrel óriási lépést tett a csoportgyőzelem felé, ráadásul így minden bizonnyal elkerüli – a jó eséllyel – az új-zélandi és angol válogatottal nehezített felső ágat az egyenes kieséses szakaszban.

Érdekesség, hogy Wales legutóbb 32 éve nyert nagy tornán mérkőzést a déli féltekéről érkező három nagy válogatott (Új-Zéland, Ausztrália, Dél-Afrika) egyike ellen – a walesiek 1987-ben 22–21-re győzték le Ausztráliát a bronzmérkőzésen.

A játéknap másik mérkőzésén a Fidzsi-szigetek elleni bravúr után Grúzia ellen már nem tudott meglepetést okozni Uruguay: az európai együttes a szoros első félidő után végül simán, 33–7-re nyert. A grúzok így jó eséllyel pályáznak a harmadik helyre, ami továbbjutást ugyan nem, de indulási jogot jelent a 2023-as franciaországi világbajnokságra.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Grúzia–Uruguay 33–7 (12–7)
Ausztrália–Wales 25–29 (8–23)

A D-csoport állása: 1. Wales 9 pont (72–39), 2. Ausztrália 6 (64–50), 3. Grúzia 5 (47–50), 4. Uruguay 4 (37–60), 5. Fidzsi-szigetek 2 (48–69)

A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér, ezen felül bónuszpontot kap az a csapat, amely egy meccsen legalább négy célt ér el, illetve legfeljebb hét ponttal kap ki.