Rögbi ENK: két célt szereztünk, de itthon is kikaptunk Litvániától

2015.10.24. 19:47
Ötödik mérkőzését is elveszítette a magyar rögbiválogatott az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában, ráadásul a korábbi néggyel ellentétben ezúttal bónuszpont nélkül maradt. A favorit litvánok a második félidőben érvényre juttatták papírformafölényüket. Folytatás egy hét múlva, október 31-én Lettország ellen Rigában.

A mérkőzés elején rögtön két villámgyors célt vittek a litvánok, de sikerült felállnunk. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a magyar válogatott elbírta a nyomást a jóval erősebb vendégekkel szemben. Sőt! A félidőben csak öt ponttal mentek a litvánok, mert a 33. percben David Darquier célja után Collet Gergő értékesítette a jutalomrúgást, majd utóbbi néhány perccel később büntetőből is eredményes tudott lenni (1015).

A második félidőben azonban már nem tudtuk tartani a tempót a vendégekkel. Az 55. percben a mérkőzés legponterősebb magyar játékosa, Collet célt szerzett ugyan, de azzal csak kozmetikázni tudtunk, mert a hajrában ismét jöttek a vendégek, akik végül bónuszpontos győzelemmel utazhatnak haza (1537).

2015. október 24. Magyarország–Litvánia 15–37
Az állás: 1. Litvánia 25 pont/5 meccs (181–90), 2. Ciprus 9/4 (87–90), 3. Lettország 9/4 (71–94), 4. Andorra 9/4 (62–87), 5. Magyarország 4/5 (91131)
2015. október 31. Lettország–Magyarország ??–??
nincs időpont Magyarország–Andorra ??–??