WTCR: Mulleré a második edzés, de még mindig Michelisz a mai leggyorsabb

2018.04.28. 10:55
Yvan Muller az utolsó pillanatban vert meg mindenkit a második edzésen (Fotó: AFP)
Éppen az edzés leintését követően állt az élre Yvan Muller, aki 1:52.707-es körével megnyerte a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi hétvégéjének második szabadedzését. A francia legjobb ideje viszont fél tizedmásodperccel elmaradt Michelisz Norbert reggeli leggyorsabb körétől, aki mellesleg a második tréningen a harmadik helyen zárt. A második ezúttal is Thed Björk lett. A legjobb tízbe a két szabadkártyás magyar, Nagy Dániel és Tassi Attila is befért.

Akárcsak az első edzésen, a második gyakorláson is sokaknak okozott problémát a pálya határát jelző fehér vonalon belül maradni, még Michelisz Norbert idejét is el kellett venni egyszer ilyen kihágásért, a magyar hyundaios ugyanis túl szélesen vette a négyes kanyart.

Szűk tíz perccel az edzés kezdete után Frédéric Vervisch okozott némi izgalmat és teljes sárga zászlós fázist, amikor a célegyenesben lerepült az autója karosszériájáról egy nagyobb elem. Nagyjából két perccel később viszont folytatódhatott a száguldás.

16.55: 3. verseny (15 kör)

Yvan Muller autója kapcsán is furcsa jelenetnek lehettünk szemtanúi: a francia jobb első ajtaját ugyanis ragasztószalaggal kellett fixálni. Talán csapata attól tartott, hogy véletlenül kinyílik az ajtó.

Erre szerencsére nem került sor, ám a francia nem csak emiatt örülhetett – a második szabadedzésen ugyanis ő futotta a leggyorsabb kört. A második Thed Björk kevesebb mint egy tized másodperccel maradt csak el csapattársától, a harmadik helyezett Michelisz hátránya már több mind négy tized volt.

Akárcsak az első tréningen, ezúttal is magabiztosan ment Nagy Dániel, az M1RA versenyzője a 6. helyen végzett. A másik szabadkártyás pilóta, Tassi Attila a tizedik lett.

Nagy Norbert a Zengő Motorsporttól is nagy tettet hajtott végre, ugyanis ő végzett a legelőkelőbb helyen a SEAT-tal versenyző pilóták közül. Csapattársa, Szabó Zsolt a 20. helyen zárt.

A mai nap programja 12.30-kor folytatódik az időmérő edzéssel, amely a 15.25-kor kezdődő első verseny rajtsorrendjét határozza meg.