WTCR: Michelisz a 10., Tassi a 11. a nyirkos első futamon

2020.10.11. 09:51
Nathanael Berthon nyerte meg az első szlovákiai futamot (Fotó: DPPI)
Michelisz Norbert a 10., Tassi Attila a 11. helyen ért célba a túraautó-világkupa (WTCR) szlovákiai versenyhétvégéjének első futamán.

A futamon az időmérő első szakaszának eredménylistája határozta meg a rajtsorrendet, így Michelisz Norbert a hatodik helyről várta a startot. A hajnali eső miatt vizes pályán indult a mezőny, a rajt után a második kockából induló Nicky Catsburg elhúzott a pole pozíciós Nathanael Berthon mellett, de ahogy száradt a pálya, visszaesett a sorrendben, és csak a 17. lett.

Berthon így simán nyert az Audival, Gabriele Tarquini lett a második a Hyundai-jal, Jean-Karl Vernay pedig a harmadik az Alfa Romeóval. Mögöttük két argentin hondás, Esteban Guerrieri és a vele hatalmasat küzdő Néstor Girolami ért célba.

Michelisz sokáig a 6–7. helyen küzdött, de a száradó pálya Catsburghöz hasonlóan vele is kifogott, a 10. helyen ért célba. A Hondájával a szombati időmérőn kicsúszó Tassi Attila Michelisz mögött, a 11. helyen ért célba.

A Zengő pilótái közül Kismarty-Lechner Gábor a 20. lett, Boldizs Bence pedig a boxba állva a 21. helyen zárt.

A szlovákiai hétvége a 13.15-kor rajtoló második futammal folytatódik.