WTCC: nehezen indult a magyarok hétvégéje a Hungaroringen

2017.05.13. 09:59
Nem indult tökéletesen a túraautó-világbajnokság magyar versenyzőinek versenyhétvégéje a Hungaroringen, a WTCC első szabadedzésén a 16 pilótából Michelisz Norbert a 15., Nagy Dániel a 16. helyen zárt. Mindketten műszaki hibával bajlódtak.

Michelisz hosszasan állt a garázsban a 30 perces tréningen, miután a Honda-motor olajnyomásával problémák adódtak. A magyar pilóta a tréning legvégén hajtott ki a pályára, ment egy mért kört, de öt másodperccel elmaradt az edzést az élen záró Robert Huff legjobbjától.

Michelisz nyolc körrel zárt, míg Nagy Dániel csak ötig jutott, miután a Zengő-istálló Honda Civicjével is gondok adódtak, és ő is csak a legvégén próbálhatta ki, hogy sikerült-e felülkerekedni a szenzorproblémán.

A második szabadedzés 11.30-kor kezdődik.

Az első háromba Huff (Citroën) mögött a vb-éllovas Tiago Monteiro (Honda) és Thed Björk (Volvo) zárt. A Micheliszt Monzában kilökő, ezért a Hungaroringen öt rajthelyes büntetést kapó Mehdi Bennani a 6., a Zengő Motorsport másik Hondáját vezető Aurélien Panis a 12. lett.