WTCC: Michelisz a végén odalépett – pole pozíció!

2017.05.26. 14:31
Michelisz öröme: ő volt a leggyorsabb az időmérőn (Fotó: Twitter)
Michelisz Norbert megszerezte a pole pozíciót a szombati főversenyre a túraautó-világbajnokság (WTCC) németországi versenyhétvégéjén. A magyar pilóta volt a leggyorsabb a pénteken kora délután rendezett időmérőn a Nürburgringen.

Michelisz számára kecsegtetően indult a versenyhétvége a „zöld pokolban”: a csütörtöki első szabadedzésen ő volt a leggyorsabb, majd a péntek délelőtti gyakorláson a második legjobb időt autózta. Aztán következett az időmérő. Az első kör után a hatodik helyen állt a Honda magyar pilótája, a másodikban már a második volt, a harmadik körben aztán mindenkit maga mögé utasított, 8:38.072-es idejével megszerezte a pole pozíciót.

Mindez azt jelenti, hogy Michelisz az élről indulhat a szombati főversenyen, míg az azt megelőző első futamon a fordított rajtsorrend miatt a 10. pozícióból rajtolhat.

Michelisz mögött Nicky Catsburg zárta a második helyen az időmérőt, 0.608 mp hátránnyal, a harmadik Rob Huff lett. A Zengő Motorsport versenyzői közül Nagy Dániel a 16., Aurélien Panis a 15. időt autózta.

A háromkörös futamokra szombaton (11.20 és 12.45) kerül sor.