MotoGP: Bagnaia az új világbajnok, Augusto Fernández a Moto2-es győztes

2022.11.06. 18:40
A korábbi Moto2-es bajnok Bagnaia az első olasz MotoGP-győztes Valentino Rossi óta (Fotó: Getty Images)
A Ducatival versenyző olasz Francesco Bagnaia nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriája, a MotoGP idei pontversenyét, miután a szezonzáró Valenciai Nagydíjon kilencedikként végzett.

A szezon első felében még kifejezetten hullámzó teljesítményt nyújtó, a pontversenyben már 91 pontos hátrányba kerülőBagnaia az idény második részében megtáltosodott. Vasárnap végig a biztonságra törekedett és a középmezőnyben motorozott, hiszen a 14. hely is elég volt számára ahhoz, hogy biztosan megőrizze előnyét az előző világbajnok francia Fabio Quartararóval szemben.

A valenciai futamot végül a spanyol Álex Rins nyerte, míg Quartararo a negyedik, Bagnaia pedig a kilencedik pozícióban ért célba. A spanyol Aleix Espargaró kiesett, így összetettbeli harmadik helyét elbukta, mert az olasz Enea Bastianini nyolcadik helyével elé került a pontversenyben.

A 25 éves Bagnaia pályafutása első vb-címét ünnepelhette a legrangosabb géposztályban, Moto2-ben 2018-ban már volt első. Bagnaia első olasz motorosként nyert a MotoGP-ben Valentino Rossi 2009-es diadala óta, illetve 2007 óta ő lett az első, aki a Ducati színeiben tette ezt. Az olaszoknak ötven évet kellett várniuk arra, hogy olasz pilóta legyen világbajnok egy olasz motorral.

A Moto2-esek között a spanyol Augusto Fernández (Kalex) ünnepelhetett világbajnoki címet, miután a záró futamon második lett, összetettbeli riválisa, a japán Ogura Ai pedig a nyolcadik körben bukott.

A 25 éves Fernández, aki 2017 óta versenyzett a Moto2-ben, jövőre a GasGas csapat színeiben – amely istálló mindhárom géposztályban érdekelt lesz – a MotoGP-ben szerepel majd.

A Moto3 bajnoki címe már korábban eldőlt, azt a szezonzárón is győztes spanyol Izan Guevara szerezte meg.