Női BL: Jakabfiék Gyirmóton jutottak be a legjobb nyolc közé

M. D.M. D.
2021.03.10. 19:27
Wolfsburgi gólöröm a gyirmóti stadionban (Fotó: vfl-wolfsburg.de)
Jakabfi Zsanett csapata, a VfL Wolfsburg, Marozsán Dzsenifer együttese, a címvédő Lyon, valamint az FC Barcelona, a Chelsea és a Bayern München is bejutott a legjobb nyolc közé a női labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A Wolfsburg és a Lilleström párharcának második mérkőzésére a Norvégiában érvényben lévő beutazási korlátozások miatt semleges helyszínen, Gyirmóton került sor, ahol Jakabfiék az első meccshez hasonlóan 2–0-ra nyertek, így kettős győzelemmel jutottak be a legjobb nyolc közé. Az idény végén visszavonuló magyar támadó a szünetben, már kétgólos vezetésnél állt be a német csapatba, melynek színeiben először lépett pályára Magyarországon.

Marozsán Dzsenifer együttese, a címvédő Lyon a dániai visszavágón ugyan hátrányba került a Bröndby vendégeként, de végül kettős győzelemmel (2–0, 3–1) jutott be a negyeddöntőbe. A francia alakulat sorozatban a 30. európai kupamérkőzésén maradt veretlen, ami nemcsak a női mezőnyben egyedülálló, a férfiaknál sem volt még példa hasonlóra.

A Barcelona zsinórban a hatodik BL-nyolcaddöntős párharcából jutott tovább kettős győzelemmel – ezúttal a dán Fortuna Hjörringet búcsúztatta (4–0, 5–0) –, a másik spanyol nagyágyú, az Atlético Madrid pedig úgy maradt alul 3–1-es összesítéssel a Chelsea-vel szemben, hogy a két mérkőzésen összesen három tizenegyest hibázott el.