Moses nem próféta, hanem megváltó volt a Chelsea-ben

2012.11.07. 20:42
Oscar és Torres is gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjában a Chelsea hazai pályán 3–2-re legyőzte a Sahtar Donecket, míg a csoport másik találkozóján a Juventus 4–0-ra győzött a Nordsjaelland ellen Torinóban.

CHELSEA (ANGOL)–SAHTAR DONECK (UKRÁN)

Juan Mata, a Chelsea egyik kulcsfigurája a szerda esti összecsapást gyakorlatilag döntőként kezeli, hiszen egy újabb vereséggel valóban nehéz helyzetbe sodródhat a címvédő.

Hazai oldalon Ashley Cole megsérült, de Frank Lampard sem bevethető még, visszatérhet viszont Matán kívül David Luiz is. Az ukránok dolgát nem nehezítik sérülések.

A MÉRKŐZÉS

A Chelsea nem akart abba a hibába esni, mint az ukrajnai „odavágón", s már az első pillanatoktól kezdve nyomást gyakorolt a vendégegyüttesre, aminek meg is lett az eredménye. Andrij Pjatov kapus a 6. percben felszabadítani próbált, de csak Fernando Torresbe lőtte a labdát, amely ezután az üres kapuba pattant. 1–0

Ez volt a spanyol világ és Európa-bajnok támadó 18. gólja a Bajnokok Ligájában.

Ezután a Sahtar bizonyította, hogy a forduló előtt nem véletlenül vezette a Chelsea-n kívül a Juventusszal fémjelzett csoportot. Mircea Lucescu együttese nem roppant össze attól, hogy hamar hátrányba került a címvédő otthonában, és egy nagyon szép akció végén egyenlített: a 9. percben Willian váltotta gólra Fernandinho jobb oldali beadását. 1–1

Nagy iramú, lüktető és látványos volt a mérkőzés első negyedórája.

A második negyedórára kissé visszavett a Sahtar, a vendégek már nem tudtak olyan gyakran gyors kontratámadásokat vezetni. Sokszor a saját térfelükön tartották a labdát. Ennek ellenére a londoniak sem helyeztek nyomást a vendégekre. Sőt! A 32. percben szemkápráztató akciót vezetett ismét a Sahtar, amely Alex Teixeira (mellé)lövésével fejezte be a támadást.

Aztán a donecki kapus ismét összehozott egy gólt a Chelsea-nek, pontosabban felkínálta a lehetőséget Oscarnak, hogy zseniális találatot szerezzen. Pjatov fejjel felszabadított Torres elől, de a labda a brazilhoz került, aki átvette azt, majd távolról az üres kapuba bombázott. 2–1

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

1–0, Torres

1–1, Willian

2–1, Oscar

SZÜNET!

A második kapott gól sem nagyon kavarta föl a Sahtar játékosainak lelkivilágát, akik nemes egyszerűséggel egyenlítettek a második félidő elején is: Fernandinho zseniális bepassza után Willian szépen belsőzött kapásból a bal alsóba. 2–2

Ráadásul a folytatásban is lendületben maradt a vendégegyüttes, Razvan Rat például a kapufát is telibe találta. Ebben az időszakban a Chelsea játékosai néha nyomozták a labdát.

A folytatásban már inkább a Chelsea támadott, míg a Sahtar már nem játszott olyan veszélyesen, igazán nagy helyzet azonban az utolsó negyedóráig nem alakult ki. A 80. percben aztán Mikel lövését gyakorlatilag az egész ukrán védelem segítségével nézte ki Pjatov a bal alsó sarokból.

Az utolsó tíz percben úgy tűnt, a vendégek tökéletesen elégedettek az egy megszerzett ponttal, a Chelsea meg már nem tudja begyötörni a győztes találatot. Az mindenesetre biztos volt, hogy ebben az esetben a címvédő nehéz helyzetbe kerül az utolsó két forduló előtt.

A 94. percben azonban érkezett a csereként beálló Victor Moses, és jobb oldali szögletet követően a bal felső sarokba fejelt. Ez volt az utolsó momentum a mérkőzésen. A Chelsea 3–2-re nyert...

A Juventus sima győzelemnek örülhetett

JUVENTUS (OLASZ)–NORDSJAELLAND (DÁN)

A Juventusnak lassan több döntetlenje lesz a nemzetközi porondon, mint Lékó Péternek, a torinóiak azonban ezúttal mindenképpen nyerni szerettek volna – hazai pályán a Nordsjaelland ellen. A Dániában csak ikszelő Juve aztán nekiesett ellenfelének, és a hetedik percben Claudio Marchisio közeli góljával megszerezte a vezetést. 1–0

Az első félidő közepén Arturo Vidal duplázta meg a torinóiak előnyét – a totojázó dán védők között szemfüles gólt szerzett becsúszva. 2–0

Az olaszok azonban nem álltak le, s a 37. percben gyakorlatilag végleg el is rendezték a találkozó, illetve a három pont sorsát. Sebastian Giovinco a tizenhatoson belülre érve szépen rúgta a jobb felső sarokba a labdát. 3–0

Marchisio és Giovinco is első gólját szerezte a nemzetközi kupaporondon.

A második félidőben már lazábbra vette a figurát a torinói együttes, de egy gólt azért még tartogatott a hazai szurkolóknak; Fabio Quagliarella alakította ki a 4–0-s végeredményt.