Lavezzi a nyolcaddöntőbe lőtte a PSG-t

2012.11.21. 22:48
Ezequiel Lavezzi (jobbra) kétszer csapott le (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain 2–0-ra nyert Ezequiel Lavezzi duplájával a Dinamo Kijev vendégeként a Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában, ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé. A párizsiak a csoportelsőségért a Portóval vannak versenyben, a portugál csapat 3–0-ra nyert a továbbra is szerzett gól és pont nélkül álló Dinamo  Zagreb ellen.

DINAMO KIJEV (ukrán)–PARIS SAINT-GERMAIN (francia)

A Kijevnek még volt egy kis esélye a továbbjutásra, ennek megfelelően nagy elánnal kezdte a találkozót, de rohamai nem vezettek eredményre. Az igazi hideg zuhany az első félidő legvégén érkezett a hazaiak számára, a PSG ugyanis egy mintaszerű kontratámadás végén előnyhöz jutott: Zlatan Ibrahimovic tökéletes kiszolgálása után Ezequiel Lavezzi elegáns bokamozdulattal emelt a kapuba. 0–1

A Dinamo játékosai a szünetben rendezhették volna gondolataikat, ám Jevhen Hacseridinek ez egészen biztosan nem sikerült, az ukrán védő röviden adott haza, Blaise Matuidi elpöckölte a kapus kezei elől a labdát, amelyet ismét Lavezzi juttatott a kapuba. 0–2

A Kijev viszonylag hamar visszajöhetett volna a meccsbe, de Dudu lövését Salvatore Sirigu nagy bravúrral védte. A reménytelenül támadó hazaiak hiába lőttek háromszor többet kapura (18–6), a hátralevő időben sem tudtak mit kezdeni a PSG védelmével, így a mostani szezonban már csak egy mérkőzés vár rájuk a BL-ben, míg a párizsiak bejutottak az egyenes kieséses szakaszba – az 1994–1995-ös szezon után másodszor.

DINAMO KIJEV–PSG 0–2

PORTO (portugál)–DINAMO ZAGREB (horvát)

A Porto már továbbjutóként várhatta a horvát csapatot, amely pont nélkül, 0–10-es gólkülönbséggel állt a csoport utolsó helyén. A brazil születésű, de horvát válogatott Sammir a 13. percben közel állt hozzá, hogy megszerezze a Dinamo első találatát, de csak kapufáig jutott. A 20. percben már a kapuba került a labda, ám nem a hazaiakéba: Joao Moutinho és Jackson Martínez gyönyörű összjátéka után az argentin Lucho González nem kevésbé szép mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot. 1–0

A zágrábiak ezúttal sem húzták sokáig...

Moutinho nem sokkal később megduplázhatta volna csapata góljai számát, de James Rodríguez remek egyéni alakítás után fölé küldte a labdát. Az első félidő második felében Fatosz Becsiraj révén többször is veszélyeztetett a Zagreb, az egyenlítés azonban elmaradt.

A fordulás után már nem volt ennyi lehetősége a Dinamónak, amely a 67. percben újabb gólt kapott: Moutinho gyönyörű szabadrúgására Ivan Kelava mozdulni sem tudott. 2–0

A második félidőben teljesen az ellenfele fölé növő Porto egy újabb remekbe szabott támadással tette fel az i-re a pontot, Rodríguez, Moutinho, Silvestre Varela volt a labda útja, utóbbi fejezte be az akciót, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

Az utolsó forduló előtt ebben a csoportban így már csak az a kérdés, hogy a Porto vagy a PSG lesz-e az első, az eldőlt, hogy a Dinamo Kijev az Európa-ligában folytathatja.

PORTO–DINAMO ZAGREB 3–0