Ifi BL: győztes gólt szerzett a magyar származású tehetség – videó

M. M.M. M.
2023.02.09. 13:53
Jánó Zétény (Instagram)
A magyar származású Jánó Zétény remekbe szabott góllal döntött el a hajrában a Young Boys–FC Salzburg Ifjúsági Bajnokok Ligája mérkőzést.

A Sopronban nevelkedő 17 éves Jánó Zétény öt éve futballozik Ausztriában a Red Bull Salzburg akadémiáján. Jánó a kispadon kezdte a Young Boys elleni Ifjúsági Bajnokok Ligája-mérkőzést.

56 perc alatt 2–0-s előnyre tett szert a svájci gárda, de a kétgólos hátrányból fél óra alatt felálltak a vendégek. Jánó a szépítő gólt megelőző percben állt be a 61. percben, a 94. percben pedig jobb külsővel leadott lövésével eldöntötte a továbbjutás sorsát (a gól 1:30-tól látható a videón, 3–2).

A játékosnak magyar és osztrák útlevele is van, jelenleg Ausztriát képviseli utánpótlás-válogatott szinten.