Gulácsi nagy hibája, Szoboszlai-gólpassz, a Sahtar legyőzte a Leipziget

2022.09.06. 20:49
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának első játéknapján az RB Leipzig meglepetésre 4–1-re kikapott hazai pályán a Sahtar Donecktől.

BAJNOKOK LIGÁJA 2022–2023
F-CSOPORT
1. forduló
RB LEIPZIG (német)–SAHTAR DONECK (ukrán) 1–4 (0–1)
Lipcse,
Red Bull Aréna. Vezette: Joao Pinheiro (portugál)
Leipzig: Gulácsi – Simakan, Diallo, Orbán, Halstenberg (Raum, a szünetben) – Laimer (Haidara, 82.), Schlager (Henrichs, 70.) – Szoboszlai, Nkunku, Werner (Forsberg, 70.) – A. Silva. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Sahtar:
Trubin – L. Taylor, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Sztepanenko (Krivcov, 86.) – Sved (Petrjak, 62.), Bondarenko (Djurasek, 62.), Szudakov, Mudrik – Zubkov (Lassina Traoré, 70.). Vezetőedző: Igor Jovicevic
Gólszerző: Simakan (58.), ill. Sved (16., 58.), Mudrik (76.), Lassina Traoré (85.)

A csoport másik meccsén
Celtic (skót)–Real Madrid (spanyol) 0–3

A Tedesco-csapatnak nagyon nem ment az ukránok ellen. Gulácsi őrületes hibája után kapott gólból még felállt a Leipzig – Mohamed Simakan nagyszerű lövését Szoboszlai Dominik készítette elő –, de ezt nem számítva a hazaiak támadásai egyszerűen nem voltak elég hatékonyak.

Az ukránok nagyon fegyelmezetten és koncentráltan játszottak. Marjan Sved két gólt szerzett, Mihajlo Mudrik egyszer talált be, de mellette két gólt is előkészített.

A Sahtar Doneck elsősorban a második félidei játékával teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot. Nagy kérdés, hogy mi lesz Domenico Tedesco sorsa a lipcsei kispadon… 1–4

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Forsberg lövése elkerüli a kaput.

Négy percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Djurasek szabálytalankodik Nkunkuval, sárga.

86. perc: Sztepanenko le, Szerhij Krivcov be.

85. perc: és bent van az ukránok negyedik gólja is. A 15 perccel ezelőtt beállt Lassina Traoré szerzi. A Sahtar könnyedén átjátssza Simakant a bal oldalon, Mudrik bead, Traoré mintaszerűen érkezik, és bevágja. 1–4

A gól itt!

82. perc: Laimer is távozik a pályáról, megjelenik rajta Amadou Haidara.

76. perc: már 3–1-re vezet a Sahtar! Szoboszlai előbbi lövése után gyorsan kontráznak az ukránok. A németek nem érnek vissza időben, Mudrik megkapja középen a labdát, majd 14 méterről Gulácsi mellett a kapuba lő. 1–3

A gól itt!

76. perc: Szoboszlai lövését blokkolják.

75. perc: Igor Jovicevicet, az ukránok horvát edzőjét is figyelmezteti a játékvezető.

73. perc: Mudrik szabadrúgását Orbán kifejeli.

72. perc: Orbán tör előre lendületesen egészen a vendégek tizenhatosáig, de végül megállítják.

70. perc: Zubkov is lejön, Lassina Traoré a helyén. A másik oldalon Schlager és Werner megy le, Henrichs és Forsberg megy be.

70. perc: Szoboszlai szöglete után Orbán mellé fejel.

64. perc: Werner próbálja megjátszani Raumot, de a labdája pontatlan.

62. perc: Bondarenko is lemegy, Djurasek folytatja.

62. perc: Petrjak váltja Svedet.

61. perc: Mudrik és Simakan kap össze mindketten besárgulnak.

60. perc: Trubin, a kapus kap sárgát.

58. perc: ismét vezet a Sahtar. Sved dupláz. Szerencsés lövés volt, megpattant az egyik védőn, így Gulácsinak esélye sem volt. 1–2

A gól itt!

57. perc: egyenlít a Leipzig. Silva passzol Szoboszlaihoz a tizenhatos előterében, aki egyből Simakanhoz továbbít. Simakan jobb lábbal lő, a labda a kapuban köt ki. 1–1

A gól itt!

54. perc: Szoboszlai végez el szabadrúgást 25 méterről, fölé rúgja.

50. perc: Szoboszlai Robben-stílusban húz befelé a jobb oldalról, majd lő de nem talál kaput.

50. perc: Konoplja buktatja Nkunkut, sárga jár érte.

49. perc: ukrán támadás, a beadásra Gulácsi jól érkezik.

48. perc: Raum beadását Trubin kiüti.

A szünetben egy csere volt, Halstenberg helyére Raum érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

43. perc: Schlager beadására Taylor csap le, ebből sincs helyzet a lipcseieknek.

40. perc: Halstenberg beívelését Bondar kifejeli. Simakan visszafejeli, de Matvijenko érkezik, és tisztáz.

38. perc: Orbán íveli előre a labdát, de most meg Silva marad lesen.

36. perc: Werner és Nkunku kombinál egymással, de utóbbi lesre fut.

30. perc: André Silva lő a tizenhatoson kívülről, de a labda messze elkerüli a kaput.

28. perc: Szoboszlai szöglete után Konoplja tisztáz.

24. perc: Szoboszlai keresi a labdával Simakant, de Sztepanenko közbelép.

22. perc: Timo Werner kézzel játssza meg a labdát, lefújják persze.

16. perc: vezet a Sahtar! Gulácsi jön ki a kapujából a tizenhatoson kívülre, a térfél közepére, de rosszul játssza meg a labdát. Sved csap le rá, és az üres kapuba gurít. Óriási kapushiba. 0–1

Videó bővebben itt!

12. perc: Werner passzol a bal oldalra Silvához, aki szépen játssza meg Nkunkut, aki óriási helyzetben lő, de Trubin bravúrral véd.

12. perc: ismét Szoboszlai ad be, de a labda nem jut el egyik csapattársához sem.

9. perc: Sztepanenko végez el szabadrúgást, Szoboszlai tisztáz.

5. perc: Szoboszlai ível középre, de Matvijenko elhárítja a veszélyt.

4. perc: Veszélyes Sahtar-támadás, de Diallo tisztáz a lipcsei védelemben.

3. perc: Timo Werner veszi célba a kaput, de mellé lő hét méterről. Éles volt a szög is.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 21.00-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Legutóbb a 2020–2021-es idényben volt magyar csapat a Bajnokok Ligája főtábláján, ezúttal azonban nem szoríthatunk hazai együttesért az első számú európai kupában. Magyar futballisták ellenben lesznek a főtáblán, ugyanis a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Leipzig sorozatban negyedszer szerepel a csoportkörben. Közülük egyébként ketten BL-rekorderek is.

A magyar játékosokat tekintve Gulácsi Péter lépett pályára a legtöbb Bajnokok Ligája-mérkőzésen (29), és a tavaly a Paris Saint-Germainnek és a Manchester Citynek is betaláló Szoboszlai Dominik szerezte a legtöbb gólt (5).

Természetesen ezek a statisztikák csak az 1992–1993-ban induló Bajnokok Ligájára vonatkoznak, elődjét, a BEK-et tekintve mindkét kategóriában a Real Madriddal háromszoros győztes Puskás Ferenc a rekorder (41 mérkőzés, 36 gól). (SZ. E. M.)

A Sahtarban kezdőként lép pályára Olekszandr Zubkov, a Ferencváros korábbi játékosa. Ivan Petrjak, aki szintén játszott a zöld-fehéreknél, de legutóbbi három évet a Mol Fehérvárnál töltötte, a kispadon kapott helyet.