Cristiano Ronaldónak jól megy a magyarok ellen – öt gólt szerzett

P. K.P. K.
2020.11.04. 12:17
Startra készen – a koronavírusból kigyógyult Cristiano Ronaldo a negyedik budapesti fellépésére készül (Fotó: AFP)
A Juventus 35 éves portugál klasszisa, Cristiano Ronaldo szerdán a Ferencváros ellen játszhat másodszor magyar klubcsapat ellen a pályafutása során, ám a magyar válogatott ellen már öt alkalommal is pályára lépett.

Klubcsapattal eddig kétszer mérkőzött magyar csapat ellen Cristiano Ronaldo: 2005-ben a DVSC ellen játszott két BL-selejtezőn a Manchester Uniteddel. Az első meccsen, Manchesterben 3–0-ra nyert az MU, Ronaldo egy gólt szerzett, a visszavágón, Budapesten, a Puskás Stadionban szintén az angolok nyertek 3–0-ra, akkor gólpasszt adott.

2005, MU–DVSC 3–0 – C. RONALDO: GÓL

Ronaldo a válogatottal először 2009 szeptemberében játszott Magyarország ellen, amikor a Carlos Queiroz irányította portugál válogatott Pepe góljával, vb-selejtezőn 1–0-ra megverte Erwin Koeman csapatát. Ez volt az egyetlen olyan meccse Ronaldónak a mieink ellen, amikor sem gól, sem gólpassz nem fűződött a nevéhez. Az akkori magyar válogatottból profi szinten már csak Priskin Tamás (ETO FC Győr) és Vadócz Krisztián (Penarol) futballozik.

A vb-selejtező egy hónappal későbbi visszavágóján, Lisszabonban 3–0-s hazai siker született. Azon a mérkőzésen Ronaldo megsérült, a 27. percben le kellett cserélni, de kilenc perccel korábban így is adott egy gólpasszt a vezetést megszerző Simaónak. Tegyük hozzá: a Trasnfermarkt Ronaldónak könyvelte el a gólpasszt, és valóban övé volt a gól előtti utolsó passz a bal oldalról, de Babos Gábor még beleütött a labdába, amely így került aztán a gólszerző elé.

2009, PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 3–0 – C. RONALDO: GÓLPASSZ

A következő találkozásra ismét éveket kellett várni. A 2016-os, 3–3-mal záruló Eb-meccsen alaposan sikerült felbosszantania Gera Zoltánéknak a portugál klasszist, hiszen a mieink háromszor is vezettek a meccsen és a vereséggel kiestek volna a portugálok. Aztán persze a két gólt és egy gólpasszt jegyző Ronaldo vezérletével Portugália háromszor is egyenlíteni tudott, a 3–3-as döntetlennel továbbjutott, és végül az Eb-t is megnyerte. Ronaldo első gólja különösen szépre sikerült, hiszen sarokkal vette be Király Gábor kapuját, majd fejjel is betalált, ez volt a legjobb mérkőzése a mieink ellen.

2016, PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 3–3 – C. RONALDO: KÉT GÓL, EGY GÓLPASSZ

Persze a következőn is ő volt a főszereplő: a 2017 márciusában játszott lisszaboni vb-selejtezőn Portugália ismét három gólt szerzett a Bernd Strock vezette magyar válogatott ellen, csak ezúttal egyet sem kapott, és a három hazai találatból kettőt lőtt Ronaldo (előbb a 16-os vonaláról talált be, majd pedig szabadrúgásból).

2017, PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 3–0 – C. RONALDO: KÉT GÓL

A vb-selejtező budapesti visszavágóján, 2017 szeptemberében, a Groupama Arénában már nem talált be, de a találkozó egyetlen gólja előtt ő adott be balról és André Silva sodorta be a labdát a magyar kapuba.

2017, MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 0–1 – C. RONALDO: GÓLPASSZ

Cristiano Ronaldo a 167 válogatott fellépéséből tehát ötször játszott Magyarország ellen, ebből egy döntetlen mellett négyszer győzelemnek örülhetett, a 101 válogatott góljából pedig négyet szerzett a mieink ellen. A válogatottban összesen 41 ország ellen talált be, négynél többször Luxemburg, Lettország, Örményország, Andorra (5-5), valamint Svédország és Litvánia (7-7) ellen. Az MU-ban a DVSC-nek lőtt góljával együtt hét meccsen összesen ötször talált be magyar csapat ellen.

Ronaldo Budapesten háromszor járt ellenfélként, gólt nem szerzett – szerda este 21 órakor a Juventus játékosaként, a Ferencváros elleni BL-meccsen jöhet a negyedik magyarországi fellépése...