BL: nem először láttunk „rövidzárlatot” Guardiola-csapattól fontos meccsen

2022.05.05. 13:59
Pep Guardiola (Fotó: AFP)
Pep Guardiola vezetőedzőként 13-szor szerepelt aktuális csapatával a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján, kétszer megnyerte a sorozatot. A 11 másik idényből nyolc esetben a szerdaihoz hasonló „összeesést” láthattunk övéitől.

A Manchester City szerdán a Santiago Bernabéuban, a rekordgyőztes Real Madrid otthonában úgy vágott neki a rendes játékidő utolsó, 90. percének, hogy a királyi gárdának két gólt kell szereznie ahhoz, hogy hosszabbításra mentse a találkozót.

Megtörtént.

Az ifjú brazil Rodrygo a 90. percben betalált, s 89 másodperccel később ismét eredményes volt. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás elején pedig Karim Benzema tizenegyesével már a Real Madrid állt továbbjutásra.

Miguel Delaney, a The Independent újságírója hívta fel rá a figyelmet, hogy Guardiola csapatainál nem először láthattunk ilyen „rövidzárlatot” a BL-ben – igaz, kétségkívül ez volt a legemlékezetesebb.

PEP GUARDIOLA A BL-BEN VEZETŐEDZŐKÉNT

• 2008–2009, döntő: Barcelona–Manchester United 2–0

• 2009–2010, elődöntő, első mérkőzés: Internazionale–Barcelona 3–1
(Sneijder 30., D. Milito 48., 61., ill. Pedro 19.) – 13 perc alatt 2 kapott gól
A visszavágón a Barcelona hazai pályán 1–0-ra nyert.

• 2010–2011, döntő: Barcelona–Manchester United 3–1

• 2011–2012, elődöntő: Chelsea–Barcelona 1–0, 2–2

• 2013–2014, elődöntő, visszavágó: Bayern München–Real Madrid 0–4 (S. Ramos 16., 20., C. Ronaldo 34., 90.) – 18 perc alatt 3 kapott gól
Az első mérkőzésen a Bayern München idegenben 1–0-ra kikapott.

• 2014–2015, elődöntő, első mérkőzés: Barcelona–Bayern München 3–0 (Messi 77., 80., Neymar 90+4.) – 17 perc alatt 3 gól
A visszavágón a Bayern München hazai pályán 3–2-re nyert.

• 2015–2016, elődöntő: Atlético Madrid–Bayern München 1–0, 1–2

• 2016–2017, nyolcaddöntő, első mérkőzés: Manchester City–Monaco 5–3
(Sterling, 26., Agüero, 58., 71., Sttones 77., Sané 82., ill. Falcao 32., 61., Mbappé 40.) – 8 perc alatt 2 kapott gól
A visszavágón a Manchester City idegenben 3–1-re kikapott.

• 2017–2018, negyeddöntő, első mérkőzés: Liverpool–Manchester City 3–0 (Szalah, 12., Oxlade-Chamberlain 21., Mané 31.) – 19 perc alatt 3 kapott gól
A visszavágón a Manchester City hazai pályán 2–1-re kikapott.

• 2018–2019, negyeddöntő, visszavágó: Manchester City–Tottenham Hotspur 4–3 (Sterling 4., 21., B. Silva 11., Agüero 59., ill. Szon Hung Min 7., 10., F. Llorente 73.) – 3 perc alatt 2 kapott gól
Az első mérkőzésen a Manchester City idegenben 1–0-ra kikapott.

• 2019–2020, negyeddöntő: Manchester City–Olympique Lyon 1–3 (De Bruyne, 69., ill. Cornet 24., M. Dembélé 79., 87.) – 8 perc alatt 2 kapott gól
A párharc egy mérkőzésből állt.

• 2020–2021, döntő: Chelsea–Manchester City 1–0

• 2021–2022, elődöntő, visszavágó: Real Madrid 3–1 (Rodrygo 90., 90+1., Benzema 95. – 11-esből, ill. Mahrez 73.) – 2 perc alatt 2 kapott gól (ha a rendes játékidő hatperces hosszabbítását is beleszámoljuk, akkor 12 perc alatt 3 kapott gól)
Az első mérkőzésen a Manchester City hazai pályán 4–3-ra nyert.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
REAL MADRID (spanyol)–MANCHESTER CITY (angol) 3–1 (0–0, 2–1, 3–1) – hosszabbítás után

Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 61 416 néző. Vezette: Orsato (olasz)
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Militao (Vallejo, 115.), Nacho, F. Mendy – T. Kroos (Rodrygo, 68.), Casemiro (Camavinga, 75.), Modric (Asensio, 75.) – F. Valverde, Benzema (Ceballos, 104.), Vinícius Júnior (Lucas Vázquez, 115.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
MANCHESTER CITY: Ederson – Walker (Zincsenko, 72.), Rúben Dias, Laporte, Cancelo – De Bruyne (Gündogan, 72.), Rodri (Sterling, 99.), Bernardo Silva – Mahrez (Fernandinho, 85.), Gabriel Jesus (Grealish, 78.), Foden. Menedzser: Josep Guardiola
Gólszerző: Rodrygo (90., 90+1., Benzema 95. – 11-esből), ill. Mahrez (73.)

Továbbjutott: a Real Madrid, 6–5-ös összesítéssel