Gála a Maradonában: a Napoli négyet vágott a BL-döntős Liverpoolnak!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.09.07. 20:48
Mekkora meccset játszott a Napoli! (Fotó: Getty Images)
Az olasz Napoli 4–1-re legyőzte az angol Liverpoolt a Diego Armando Maradona Stadionban a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ

A-CSOPORT
NAPOLI (olasz)–LIVERPOOL (angol) 4–1 (3–0)

Nápoly, Diego Armando Maradona Stadion. Vezette:Carlos del Cerro (spanyol)
Napoli: Meret – Di Lorenzo, Mindzse, Rrahmani, M. Oliveira (Rui, 74.) – Lobotka, Anguissa – Politano (Lozano, 57.), Zielinski (Elmasz, 74.), Kvarachelija (Zerbin, 57.) – Osimhen (G. Simeone, 41.). Vezetőedző: Luciano Spalletti
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, J. Gomez (Matip, a szünetben), Van Dijk, Robertson – Milner (Thiago, 62.), Fabinho, H. Elliott (Arthur, 77.) – Szalah (Jota, 62.), Firmino (D. Núnez, 62.), L. Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Zielinski (5., 47. – az elsőt 11-esből), Anguissa (31.), G. Simeone (44.), ill. L. Díaz (49.)

Álmodni sem tudtak volt szebb első félidőt a Diego Armando Maradona Stadion hazai szurkolói. A Napoli nagyszerűen kezdte a mérkőzést, Victor Osimhen már 42 másodperc elteltével megszerezhette volna a vezetést, de ekkor még a kapufa mentett.

Az 5.-ben azonban már nem volt szerencséje a Liverpoolnak.Piotr Zielinski lövése James Milner kezén megpattant, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A labda mögé maga a lengyel játékos állt, és magabiztosan értékesítette a büntetőt (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A 15.-ben Osimhen elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető visszanézte a szituációt, és Virgil van Dijk taposása miatt ismét a tizenegyespontra mutatott. Ezúttal maga a sértett hajtotta végre az ítéletet, de Alisson érezte az irányt, és védett. (VIDEÓ ITT!)

A 28.-ban újabb hatalmas hazai gólszerzési lehetőséget jegyezhettünk fel. Osimhen egy labdaszerzés után ziccerbe hozhatta volna játékostársát, de későn passzolt, így még a lövésre Van Dijk visszaért. Hvicsa Kvarachelija hagyta ki. Három perccel később azonban így is megduplázta előnyét a Napoli. André Zambo Anguissa gyönyörű összjáték végén volt eredményes, Zielinski adta neki a gólpasszt (2–0). (VIDEÓ ITT!)

De messze volt még ekkor a félidő és a mérkőzés vége! A 41.-ben Osimhent sérülés miatt le kellett cserélni, s milyen az élet, három perccel később az őt váltó Giovanni Simeone (Diego Simeone fia) növelte háromra az olasz csapat előnyét (3–0). (VIDEÓ ITT!)

A fordulás után az első helyzet a „vörösöké” volt, a szünetben pályára lépő Joël Matip fejesét fogta Alex Meret. De mire észbe kaptunk, már a negyediket rámolta be a Napoli, ismét Zielinski volt eredményes (4–0). (VIDEÓ ITT!)

Két perccel jött a szépítés, Lius Díaz tekert szépen a kapuba (4–1). (VIDEÓ ITT!)

A Liverpool ugyan ment az újabb gólokért, de Meret és a hazai védők állták a sarat. A Napoli kontrákból veszélyeztetett, de újabb találatot már nem jegyezhettünk fel.

A Napoli 4–1-re legyőzte az előző kiírás döntősét!

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 4–1 A NAPOLINAK!

90+3. perc: Ollézik a közönség!

90. perc: 4 perc a ráadás.

86. perc: Zerbin lövését Alisson fogta.

82. perc: Meret vetődött rá az elé guruló labdára.

77. perc: Elliott le, Arthur be. A brazil középpályás debütál a Liverpoolban.

74. perc: Zielinski és Oliveira le, Elmasz és Rui be.

74. perc: Becsülettel mennek előre a „vörösök”, de eddig mindhiába.

68. perc: Lozano lövését fogta könnyedén Alisson.

66. perc: Alexander-Arnold tekerése jócskán elkerülte a kaput. Az első félidőben közelebb járt a gólhoz.

66. perc: Rrahmani „sárgult be”.

62. perc: Szalah, Firmino és Milner le, Jota, Núnez és Thiago be.

61. perc: Díaz fejesét bravúrral fölé ütötte Meret.

57. perc: Kvarachelija és Politano le, Zerbin és Lozano be.

56. perc: Benne van a veszély a Napoli kontráiban.

52. perc: Kimaradt egy Liverpool-lehetőség.

Luis Díaz tekerésére nem ért oda Meret. (VIDEÓ ITT!)

49. PERC: GÓL – SZÉPÍT A LIVERPOOL! 4–1

Simeone indult be a védők mögé, majd centerezett Zielinkskinek, aki másodikra már bevette a kaput.

47. PERC GÓL – 4–0 A NAPOLINAK! (VIDEÓ ITT!)

46. perc: Matip fejelt, de a kellemetlenül megpattanó labdát megfogta Meret.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Cserélt a szünetben a Liverpool: Gomez le, Matip be.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 3–0 A NAPOLINAK!

45. perc: 2 perc a ráadás.

Kvarachelija nagyot küzdött Gomezzel, majd kihagyhatatlan ziccerbe hozta Simeonét, aki alig akarja elhinni, hogy gólt szerzett a BL-ben. Erre a papa is büszke lehet! (VIDEÓ ITT!)

44. PERC: GÓL – A MOST BEÁLLT SIMEONE SZERZI A TALÁLATOT!

41. perc: Diego Simeone fia, Giovanni váltja őt.

40. perc: Osimhen a földön, ismét ápolni kell. Le is kell cserélni.

39. perc: Mindzse lépett bele egy lövésbe. Most nyom a Liverpool.

36. perc: Elliott térdese ment mellé.

34. perc: Van Dijk fejesét ütötte ki bravúrral Meret.

Mondjuk ki, nincs a pályán a Liverpool!

Első BL meccsén az első gólját szerzi Anguissa egy gyönyörű összjáték végén. Zielinski adta a gólpasszt. (VIDEÓ ITT!)

31. PERC: GÓL – MEGDUPLÁZZA ELŐNYÉT A NAPOLI!

30. perc: Szalah lapos lövését Meret könnyedén fogta.

28. perc: Óriási Napoli-helyzet maradt ki! Osimhen ziccerbe hozhatta volna játékostársát, de későn passzolt, így még a lövésre Van Dijk visszaért. Kvarachelija hagyta ki.

23. perc: Szalah nem tudta ígéretes helyzetben átvenni a labdát. A kapuval szembe kerülhetett volna.

22. perc: Alexander-Arnold oldalszabadrúgása ment fölé.

20. perc: Alisson húzott le egy beadást.

18. PERC: ALISSON KIVÉDTE! EZÚTTAL A SÉRTETT OSIMHEN RÚGTA, A JOBB SARKOT VÁLASZTOTTA, DE A BRAZIL KAPUS IS! A KIPATTANÓT DI LORENZÓ VÁGTA KÖZELRŐL FÖLÉ! (VIDEÓ ITT!)

18. perc: Van Dijk meg is kapta a sárga lapját érte.

17. perc: Meg is adta a spanyol bíró!

15. perc: Osimhen esett el a tizenhatoson belül, Van Dijkkel csatázott. A földön is maradt, jön az ápolás. Sőt, vizsgálják is az esetet lehetséges büntető miatt! A holland védő odataposott, ezt meg fogják adni!

14. perc: Újabb vendég sarokrúgás. Meret kiütötte.

11. perc: Szalah lövését blokkolták.

10. perc: Milner a becsúszása után sárga lapot kapott. Megúszta a pirosat, keménybelépő volt.

7. perc: Nem volt veszélyes.

7. perc: Liverpool-szöglet.

Alisson balra, a labda jobbra ment. (VIDEÓ ITT!)

5. PERC: GÓL – ZIELINSKI ÉRTÉKESÍTETTE A BÜNTETŐT!

4. perc: Újabb hazai lehetőség maradt ki, de a lövés Milner kezén pattant meg! Tizenegyes!

3. perc: Alisson jött ki egy indításra és fejelte el a labdát.

42: másodperc: Osimhen elvitte Alisson mellett, üres volt a kapu, de kisodródva csak a kapufát találta el. Óriási lehetőség maradt ki.

Nem a legjobb a pálya talaja.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat a hagyományos mezében: A Napoli kék felsőben, fehér nadrágban és kék sportszárban, míg a Liverpool tiszta vörösben lép pályára.