Illusztráció: AFP

 

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfő este végezte el az utolsó simításokat a sorsolás menetrendjén: a csapatokat négy csoportba osztotta, és mindegyik csoporton belül négy kiemeltet, illetve négy nem kiemeltet különített el a korábbi nemzetközi szereplések alapján.

Bár a selejtező első fordulója csak július 15-én zárul, a második forduló sorsolását is elkészítik a héten: szerdán 12 órakor ugyancsak Nyonban. Az FTC ott is kiemelt lesz, ha továbbjut az első fordulóból.

Visszatérve az első fordulóra, érdekesség, hogy a 4. csoport nem kiemeltjei, vagyis a Ferencváros potenciális ellenfelei között található egy olyan csapat is, amelyik nem nyerte meg hazája legutóbbi bajnokságát: a máltai Hibernians, amely csak második lett a Hamrun mögött, utóbbit azonban egy korábbi bundaügy miatt kizárták.

A Linfield sorozatban harmadszor, összességében 55. alkalommal lett Észak-Írország bajnoka, míg a Valur 20-szoros izlandi aranyérmes – igaz, a 2020-as bajnoki címet úgy gyűjtötte be, hogy a bajnokságot a koronavírus-járvány miatt nem fejezték be. Az idei kiírásban (az ország bajnoksága a naptári évet követi) nyolc forduló után a második helyen áll a reykjavíki csapat.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, AZ 1. FORDULÓ SORSOLÁSÁNAK KIEMELÉSE
1. CSOPORT
Kiemeltek

Malmö (svéd)
Legia Warszawa (lengyel)
Slovan Bratislava (szlovák)
Lincoln Red Imps (gibraltári)
Nem kiemeltek
Riga FC (lett)
Fola Esch (luxemburgi)
Shamrock Rovers (ír)
Bodö/Glimt (norvég)

2. CSOPORT
Kiemeltek

CFR Cluj (román)
Shkëndija (északmacedón)
Alaskert (örmény)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Nem kiemeltek
HJK Helsinki (finn)
Connah's Quay Nomads (walesi)
Mura (szlovén)
Borac Banja Luka (bosnyák)

3. CSOPORT
Kiemeltek

Ludogorec (bolgár)
Sheriff Tiraspol (moldovai)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
Kajrat Almati (kazah)
Nem kiemeltek
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Neftci (azeri)
Maccabi Haifa (izraeli)
Teuta (albán)

4. CSOPORT
Kiemeltek

Dinamo Zagreb (horvát)
FERENCVÁROS (magyar)
Zalgiris Vilnius (litván)
Flora Tallinn (észt)
Nem kiemeltek
Linfield (északír)
Valur (izlandi)
Hibernians (máltai)
Az előselejtező győztese
Az előselejtező elődöntője: Folgore (San Marinó-i)–Prishtina (koszovói), HB Tórshavn (feröeri)–Inter Club d'Escaldes (andorrai)

KULCSDÁTUMOK
Előselejtező-torna
Sorsolás:
2021. június 8.
Mérkőzések: június 22–25.

Selejtező, 1. forduló
I
tt kapcsolódik be a Ferencváros, innentől a párharcok két mérkőzésen dőlnek el.
Sorsolás időpontja:
június 15.
Játéknapok: július 6–7 és 13–14.

Selejtező, 2. forduló
Sorsolás időpontja:
június 16.
Játéknapok: július 20–21. és 27.. és 28.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 3–4. és 10.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja:
augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 17–18. és 24–25.

A csoportkör sorsolását augusztus 26-án rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 14.