BL: hatot kapott a Sahtar, Moszkvában ikszelt az Atlético

V. J.V. J.
2020.11.03. 20:53
Plea három gólt szerzett, a Gladbach nem kegyelmezett a Sahtarnak (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a kora esti mérkőzéseken az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Lokomotiv Moszkva otthonában, míg a Sahtar Doneck Kijevben 6–0-ra kikapott a Borussia Mönchengladbachtól.

SAHTAR DONECK–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Nagy pofonba szaladt bele kijevi „hazai” pályáján a Sahtar Doneck, amely már a 8.percben hátrányba került a Mönchengladbach ellen: Stefan Lainer indította Alassane Pleát, aki a bal alsóba lőtt. 0–1

Kilenc perccel később már kettővel vezettek a vendégek, Christopf Kramer távoli lövését Valerij Bondar egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába juttatta (öngól). 0–2

A félidő derekánál járva lehet, hogy az egész forduló legszebb gólja megszületett: Plea hatalmas bombát zúdított nagyjából húsz méterről a léc alá. 0–3

Aki azt hitte, ennyivel megússza az első játék részben a Sahtar, tévedett, nem sokkal a vége előtt szögletet végezhettek el a vendégek, a tizenhatoson belüli kavarodás közepette Rami Benszebaini a kapuba kotorta a labdát. 0–4

A második félidőben sem állt le a német csapat: a 65. percben Plea gyönyörű mozdulattal ívelt Lars Stindl elé, aki 14 méterről a kapuba vágta a labdát. 0–5

A Gladbach hat gólig jutott, egy kontratámadás során Marcus Thuram adott remek labdát Pleának, aki a kapu jobb oldalába lőtt. 0–6

LOKOMOTIV MOSZKVA–ATLÉTICO MADRID

Végig fölényben játszott a Lokomotiv Moszkva otthonában az Atlético Madrid, mégsem sikerült megszereznie a győzelmet. A kezdés jól sikerült a spanyolok számára: Héctor Herrera beadása után José Giménez csúsztatta a labdát a kapu bal oldalába. 0–1

Néhány perccel később viszont a gólpasszt adó játékos miatt lehettek bosszúsak a vendégek: a hátvéd kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a videobíró segítségével tizenegyeshez jutottak a hazaiak, a büntetőt Anton Mirancsuk értékesítette. 1–1