Rashford gálázott, az MU kiütötte a Leipziget

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.10.28. 20:46
Marcus Rashford háromszor is betalált Gulácsi kapujába (fotó: AFP)
Marcus Rashford parádés játékával a Manchester United kiütötte az RB Leipziget a Bajnokok Ligája H-csoportjának 2. fordulójában. A Lipcse gyengén teljesített, többször is kiszolgáltatott helyzetbe hozták Gulácsit, így az MU ötöt tudott rúgni az előző idény elődöntősének.

BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
H-CSOPORT
Manchester United (angol)–RB Leipzig (német) 5–0(1–0)

Manchester,Old Trafford, zárt kapuk mögött.Vezette: Jug (szlovén)
MANCHESTER UNITED:De Gea – Wan-Bissaka (Tuanzebe, 81.), Lindelöf, Maguire, Shaw – Matics (McTominay, 63.), Fred – Greenwood (Rashford, 63.), Pogba (Cavani, 81.), Van de Beek (Bruno Fernandes, 68.) – Martial.Vezetőedző:Ole Gunnar Solksjaer
RB LEIPZIG:Gulácsi – Henrichs (Sabitzer, 63.), Konaté, Upamecano, Halstenberg – Nkunku (Sörloth, 65.), Olmo, Kampl (Kluivert, 74.), Forsberg, Angelino – Y. Poulsen.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Greenwood (21.), Rashford (76., 78., 90+2.), Martial (87. – 11-esből)

A csoport másik mérkőzésén:
Istanbul Basaksehir (török)–PSG (francia) 0–2(Kean 64., 79.)

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Manchester United22
7–1+66
2. Paris SG2113–2+13
3. RB Leipzig2112–5–33
4. Basaksehir220–4–40

A Premier League-ben gyengélkedő Manchester United győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligáját, méghozzá nagy skalppal, hiszen a PSG-t verte meg Párizsban. Ehhez képest könnyebbnek tűnő ellenfelet fogadott, méghozzá a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipziget.

Az angolok ezúttal is bizonyították, hogy nagyon megy nekik a BL-ben. Az első félidő óriási brusztolást hozott, minden labdáért megharcoltak a játékosok, ezért a futball szépségét nem ennek a játékrésznek a videójából fogják megmutatni senkinek.

Abból a kevés helyzetből, amelyet feljegyezhettünk, a 21. percben született meg az első gól, amikor Pogba indította remek ütemben Greenwoodot, aki remekül lőtte ki a bal alsót. 1–0

Az első félidő unalma folytatódott a második félidő első felében is, hiszen rengeteg párharc nagyon töredezetté tette a játékot. Próbálkozott a Lipcse becsületesen, de a következő gólt megint csak az MU szerezte. A 76. percben Bruno Fernandes pazar indítására Rashford rajtolt a felezővonal mögül, és higgadtan belőtte a helyzetét. 2–0

Innentől kezdve a Leipzig teljesen szétesett, előbb egy védelmi zűrzavar után lőtt Rashford újabb gólt, majd Martial vágott be egy jogos tizenegyest (4–0). És hogy a végére is jusson csattanó, Rashford újabb góljával meglett a tripla is. 5–0

Szegény Gulácsi Péter biztosan nem így képzelte az 50. nemzetközi kupameccsét, de rajta nem múlt a dolog, hiszen minden gólnál kiszolgáltatott helyzetbe hozták. Mivel a PSG nyert Törökországban, a csoportban az MU került lépéselőnybe, és a németeknek kellenek a bravúrok, ha tovább akarnak jutni.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, nagyon biztosan nyert a Manchester United. 5–0
90+2. perc: KIÜTÉS!Martial adott nagy labdát két lipcsei között Rashfordnak, aki 12 méterről, nagy erővel lőtt, Gulácsi még beleért, de a hálóba pattant a labda. 5–0
90. perc:
HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
88. perc: Összezuhant a Lipcse, vígan fickándozhatnak a manchesteriek.
87. perc: GÓÓÓÓL! BENT VAN A NEGYEDIK! Martial állt a labda mögé, és kegyetlenül kilőtte a jobb alsót. Gulácsi érezte az irányt, bele is ért, de menteni nem tudott. 4–0
85. perc: Sabitzer
csúszott be rosszul Martialnak, és már jött is a fújás. Tizenegyes és sárga.
84. perc: Rashford
óriási cseleivel legalább négy lipcseit becsapott, de az utolsó nem sikerült, elmaradt a mesterhármas.
81. perc: Kettőt cserélt az MU, Pogba helyett Cavani, Wan-Bissaka helyett Tuanzebe játszik.
78. perc: GÓÓÓÓÓL! BENT VAN A HARMADIK! Ehhez nem kell VAR. Sabitzer könnyelműsködött a saját térfele közepén, aztán Upamecano sem tudott menteni, így került helyzetbe Rashford, aki 14 méterről kegyetlenül kilőtte a jobb alsót. 3–0
77. perc: Kluivert nemrég állt be, rögtön kapott is egy sárgát, mert felrúgta Pogbát.
76. perc: GÓÓÓÓL! MEGADTÁK! Bruno Fernandes indított remekül, Rashford végignyargalt, majd 10 méterről biztosan lőtt a bal alsóba. 2–0
74. perc: Rashford
indult látszólag lesről, és szerzett gólt, de valójában a felezővonalról indult. Vagy néhány centivel már a vendégek térfeléről. Megnézik ezt is.
73. perc: Shaw beadását Bruno Fernandes tette volna kapura, de a labda mellé szállt.
70. perc: Bruno Fernandes ravaszul a sorfal mögé löbbölte a labdát, Rashford nem érte el, de így is lábbal, bravúrral kellett védenie Gulácsinak.
70. perc:
Szabadrúgáshoz jutott az MU 23 méterre a lipcsei kaputól.
68. perc: Ha nem lett volna elég a cseréből, itt egy következő:Van de Beek lejött, Bruno Fernandes pedig bejött.
65. perc: A szögletből nem lett semmi, viszont cserélt a Leipzig, Nkunku helyett Sörloth folytatja.
65. perc: Nahát! Konaté keveredett egész közel a manchesteri kapuhoz, és nem nagy erővel a léc alá irányozta a labdát, De Gea viszont szögletre mentett.
63. perc: Cserélt az MU, Greenwood helyett Rashford a pályán, Matics helyett pedig McTominay. De cserélt a Lipcse is, Henrichs helyett Sabitzer játszik tovább.
62. perc: Van de Beek esett el a tizenhatoson belül, de az MU nem kapott tizenegyest. Az eset után Hasenberg, aki amúgy a manchesteri lábát találta el, a földön maradt.
61. perc: Elképesztő küzdelem zajlik a pályán, de azt nem mondhatnánk, hogy ez előnyére válik a meccsnek...
57. perc: Bal oldali lipcsei szöglet után könnyedén fejelték ki a védők a labdát.
52. perc: Gulácsinak kellett védenie Greenwood lövését. Nem szabadult fel a lipcsei kapu, Shaw beadásáról viszont mindenki lemaradt, ha csak centiméterekkel is.
51. perc: Konaté mentett lelkesen a saját tizenhatosán belül, a manchesteriek kezet reklamáltak, és tényleg az volt, bár teljesen vétlen... A videobírók szerint nem volt tizenegyes.
47. perc: Poulsen hozhatta volna helyzetbe a csapattársát, ha nem botladozik az MU tizenhatosán belül.
46. perc: ...mindjárt egy sárga lappal. Henrichs kapott sárgát Pogba visszahúzása miatt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nkunku (balra) és Shaw harca a labdáért (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Manchester United. 1–0
45. perc:
Jobb oldali lipcsei szöglet után Angelino próbálkozott egy finom beadással, csak senkinek sem volt jó...
44. perc: Angelino most betört a tizenhatoson belülre, Wan-Bissaka viszont remek becsúszással szerelte.
42. perc: Nagyon unalmas a meccs, a küzdelem óriási, de szép jeleneteknek híján vagyunk.
38. perc: Beszorult a Manchester, de egyelőre jól védekezik.

34. perc: Matics kapott sárgát, mert eltalálta a könyökével Forsberget.
33. perc: Szorongat a Lipcse, Angelino lőtt kapásból, csak éppen rosszul.
32. perc: Nkunku ívelt a tizenhatoson belülre, Upamecano felugrás közben legyalulta Wan-Bissakát, szabadrúgás kifelé.
31. perc: Pogba rántotta le Olmót, kicsit belekapott a szemébe is, szabadrúgás.
24. perc: Nkunku tüzelt 12 méterről, De Gea remekül kiütötte a bal fölsőből a labdát.
22. perc: Gulácsi Péter kapott góllal „ünnepli” egyelőre az 50. nemzetközi kupameccsét.
22. perc: Azért megnézik a videósok... Megadták!
21. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A MANCHESTER UNITED! Pogba indult meg középen, lesgyanúsan indította Greenwoodot, aki megszabadult Upamecanótól, majd kiválóan lőtte ki 7 méterről a bal alsót. 1–0
19. perc: Az utóbbi időben kemény mezőnyjáték zajlott, a keménységért nem mennek a szomszédba a játékosok.
12. perc: Lindelöf gyalulta a földbe Forsberget a félpályánál. Egy sárgát is megért volna a dolog, de a bíró másképp látta.
11. perc: Forsberg lőhetett 14 méterről, kissé jobbról, de a lövésébe beleléptek.
10. perc: MU-helyzet! A jobb oldalon futott a hazaiak akciója, Fred játszott Martialhoz, aki betört a tizenhatoson belül, majd középre adott, csakhogy ott Greenwood elügyetlenkedte a lehetőséget. Még mindig eljuthatott volna a labda Pogbáig, ha a védők nem szabadítanak fel.
6. perc: Az újabb szöglet után sem szabadult fel egyhamar a lipcsei kapu, Shaw lövése pattant le Poulsen fejéről.
6. perc: Shaw adott be balról, Van de Beek elől kirúgták a labdát, de nem jutott messzire, mert Fred 18-ról rászúrta, a labda megpattant Angelinón, Gulácsinak bravúrra volt szüksége a mentéshez.
5. perc: Kampl méltatlankodott, mert a bíró lefújt nála egy szabálytalanságot, pedig lerántotta Pogbát.
3. perc:
Nézők nem lehetnek az Old Traffordon, egészen különös így látni a legendás stadiont.
2. perc: Letámadott a Leipzig, egy darabig csak zavartan futkostak a hazaiak a pályán, mire felvették a ritmust.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az MU piros-feketében, a Lipcse tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Először méri össze erejét a Manchester United és a Leipzig. Mindkét együttes győzelemmel kezdte Bajnokok Ligája-szereplését a múlt héten: az angol alakulat a PSG ellen aratott 2–1-es sikerének köszönhetően Párizsból vitte el a három pontot, míg a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is alkalmazó klub a török Basaksehirt győzte le 2–0-ra. A Bundesliga éllovasa első igazi erőfelmérőjére készül, és szerda este aligha feltartott kézzel lép pályára az Old Traffordban. Lothar Matthäus, a Bayern München korábbi kiválósága a német Sky Sport hasábjain közölt terjedelmes írást.

„Láthattuk, hogya Leipzig mire képes, amikor a Bajnokok Ligája előző kiírásában az elődöntőig menetelt – kezdte elemzését a németek 150-szeres válogatott legendája. – Timo Werner, valamint Patrik Schick elvesztése sem jelentett gondot, mert Yussuf Poulsen és Emil Forsberg előlépett a második vonalból, kiválóan pótolják a támadókat. Noha fiatal csapatról beszélünk, a játékoskerete egyre jobb és jobb lesz. A BL augusztusi minitornája rutinnal vértezte fel a futballistákat, akik megértek a szintlépésre. A Manchester United ellen félelem nélkül játszhatnak, ha ránézünk a Premier League tabellájára, szembetűnő az angol rivális gyengélkedése. Öt fordulót követően a tizenötödik helyen áll, ezzel szemben a Leipzig a Bayern Münchent megelőzve első a német élvonalban.”

A két együttes közötti bajnoki összehasonlításnál még feltűnő lehet, hogy a Manchester United 12 gólt kapott, ezzel szemben a Leipzig csupán hármat. Utóbbiban kiemelkedően teljesítenek honfi társaink, no meg Dayot Upamecano, aki nemcsak szenzációs védőmunkájával járul hozzá a sikerekhez, hanem a Hertha elleni 2–1-es győzelem során gólt is szerzett a hétvégén. A francia középhátvéd kedden töltötte be 22. életévét, és ha továbbra is ilyen ütemben fejlődik, hamarosan topklub szerződtetheti. Kérőkből már a nyáron sem volt hiány, de egyre inkább úgy tetszik, hogy Jürgen Klopp kérésére már a téli átigazolási időszakban megveheti a Liverpool a sérült Virgil van Dijk pótlására.

„Jóval fiatalabb, mint holland kollégája, de ugyanúgy sokra viheti – mondta Julian Nagelsmann, a Leipzig vezetőedzője Dayot Upamecanóról a Daily Mailnek. – A különbség csupán annyi, hogy Virgil van Dijk több góllal segítette a Liverpoolt, mint minket Upamecano az előző idényben. Ettől függetlenül értékes tagja csapatunknak, akitől nem szívesen búcsúznánk el. Elég volt Timo Werner elengedése, aki személyesen kérte, hogy kipróbálhassa magát Angliában. Nem szeretnénk senkit sem szántszándékkal a klubhoz láncolni, de harcolnunk kell legjobbjaink megtartásáért.”