BL: gólgazdag meccsen hazai siker, továbbjutott a Juventus

2021.11.02. 23:04
A Juventus biztosította a helyét a nyolcaddöntőben (Fotó: AFP)
A Juventus 4–2-re legyőzte a Zenitet a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, amivel biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban. A G-csoportban a Lille idegenben múlta felül a Sevillát, és beszállt a továbbjutásért zajló küzdelembe.

JUVENTUS–ZENIT

A Juventus abban a tudatban lépett pályára, ha nem kap ki otthon a Zenittől, biztossá válik a helye a legjobb 16 között. Massimiliano Allegri csapata a bajnoksággal ellentétben a nemzetközi porondon eddig magabiztosan hozta a győzelmeket, ráadásul a keddit megelőző meccseken gólt sem kapott.

Utóbbi sorozat a Zenit ellen megszakadt, Leonardo Bonucci olyan pechesen fejelt bele egy beadásba, hogy a labda a bal felsőben kötött ki. Az olasz védő szerencséjére ez nem a vezetést jelentette az oroszok számára, ugyanis negyedórával korábban Paulo Dybala egy szöglet után visszafejelt labdát a kapu bal oldalába lőtte (1–1).

A második félidőben aztán beindult a torinói henger: Dybala tizenegyesből is betalált, Federico Chiesa egy kontrát koronázott meg egyéni villanással, míg Álvaro Morata szintén egy gyors ellentámadást fejezett be – Szardar Azmun gólja csak a szépítéshez volt elegendő, a Juventus győzelme és továbbjutása nem forgott veszélyben (4–2).

SEVILLA–LILLE

Lucas Ocampos góljával már az első negyedóra végén előnybe került a Sevilla a Lille ellen, a franciák azonban fordítottak: az első félidő hajrájában Jonathan David egyenlített tizenegyesből, majd néhány perccel a szünet után Jonathan Ikoné bombázta kapuba a kapufáról kipattanó labdát (1–2).

A Salzburg vereségével és a Lille sikerével igencsak nyílttá vált a G-csoport, két fordulóval a vége előtt még mind a négy csapat továbbjuthat.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

G-CSOPORT
Sevilla (spanyol)–Lille (francia) 1–2 (Ocampos 15., ill. J. David 43. – 11-esből, Ikoné 51.)
Korábban
Wolfsburg (német)–Salzburg (osztrák) 2–1 (Baku 3., Nmecha 60., ill. Wöber 30.)

H-CSOPORT
Juventus (olasz)–Zenit (orosz) 4–2 (Dybala 11., 58. – a másodikat 11-esből, Chiesa 74., Morata 82., ill. Bonucci 26. – öngól, Azmun 90+2.)