Fordítás csodagóllal: az RB Leipzig legyőzte a Zenitet és a csoport élére állt

H. D.H. D.
2019.10.23. 22:56
Fordított a Leipzig a Zenit ellen (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 3. fordulójában a Zenit hiába szerzett vezetést az RB Leipzig otthonában, a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig a soraiban tudó német együttes a második félidőben fordított, így 2–1-re megnyerte a mérkőzést. A Benfica 2–1-re legyőzte a Lyont.

A LEIPZIG–ZENIT MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

A Benfica vendégeként aratott 2–1-es győzelem után otthon 2–0-ra kikapott a Lyontól az RB Leipzig, amelynek így a G-csoportot veretlenül vezető Zenit ellen kellett javítani hazai közönség előtt. A német együttes kezdőcsapatában természetesen ott volt a két magyar válogatott játékos: a kapuban Gulácsi Péter, a védelemben pedig a csapatkapitány, Willi Orbán.

Egy perc sem telt el a mérkőzésből, a lipcseiek kis híján vezetést szereztek, Konrad Laimer remek lövése után azonban Mihail Kerzsakov a lécre nyomta a labdát. A folytatásban kisebb lehetőségek adódtak csak a felek előtt, így némileg váratlanul szerezte meg a vezetést a Zenit: Douglas Santos bal oldali beadása után Orbán középre fejelte a labdát, amelyet Jaroszlav Rakickij átvett, majd egy pattanás után 25 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt. Gulácsinak nem volt esélye: 0–1

Rakickij gólja

Ezt követően Lukas Klostermann és Timo Werner próbálkozott, Kerzsakov eszén azonban nem tudtak túljárni – Werner a második félidőre már nem is jött ki a pályára, Matheus Cunha váltotta.

A szünet után a játék képe is változott, a lipcseiek egyértelműen fölénybe kerültek, ennek pedig hamar meglett az eredménye: Marcel Sabitzer okos kiugratása után Konrad Laimer futtából a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–1

Laimer gólja

Tíz perccel később a vezetést is megszerezte Julian Nagelsmann alakulata, ráadásul egy csodálatos góllal. Klostermann bal oldali beadása után az üresen érkező Marcel Sabitzer mellel átvette a labdát, majd egy pattanást követően 15 méterről, jobb külsővel a jobb felső sarokba lőtt. 2–1

Sabitzer gólja

A folytatásban a vendégek csak elvétve tudták veszélyeztetni Gulácsi kapuját, míg a másik oldalon Matheus Cunha akár két gólt is szerezhetett volna, ám két ziccerből egyszer sem találta el a kaput…

Ez végül nem bosszulta meg magát, az RB Leipzig megőrizte az előnyét, így 2–1-re legyőzte a Zenitet, nem mellékesen pedig a csoport élére állt.

Igaz, ahhoz, hogy ott is maradjon, kellett a Benfica is: egész pontosan az, hogy a portugálok ne kapjanak ki hazai pályán a francia Lyontól. Pizziék túl is teljesítették a feladatot, az első félidőben Rafa szerzett vezetést „a sasoknak”, majd a második félidőben Memphis Depay ugyan egyenlített, de Pizzi (hathatós francia közreműködéssel a) 86. percben született góljára már nem volt válasza az Olympique-nek. 2–1

PIZZI GÓLJA

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT
, 3. FORDULÓ
RB Leipzig (német)–Zenit (orosz) 2–1 (Laimer 49., Sabitzer 59., ill. Rakickij 25.)
Benfica (portugál)–Olympique Lyon (francia) 2–1