A BL-rekorder C. Ronaldo az utolsó percben döntött a Villarreal ellen

B. A.B. A.
2021.09.29. 20:50
A rekorder Cristiano Ronaldo gólja döntött (Fotó: AFP)
Az első félidő spanyol fölénye után a szünetet követően került előnybe a Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a Villarreal, amely nem tudta megtartani az előnyét: a Manchester United Alex Telles és Cristiano Ronaldo góljával fordított, és begyűjtötte a három pontot.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

F-CSOPORT
MANCHESTER UNITED (angol)–VILLARREAL (spanyol) 2–1 (0–0)
Manchester,
Old Trafford, 73 130 néző. Vezette: Felix Zwayer (német)
MU: De Gea – Dalot, Varane, Lindelöf, Alex Telles (Fred, 89.) – Pogba (Matics, 75.), McTominay – Greenwood (Lingard, 89.), Bruno Fernandes, Sancho (Cavani, 75.) – Cristiano Ronaldo. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol (Mandi, 73.), Pau Torres, Alberto Moreno (Rubén Pena, 73.) – Dani Parejo, Capoue, Manu Trigueros (Estupinán, 61.) – Yeremi Pino (Moi Gómez, 73.), Paco Alcácer (Dia, 58.), Danjuma. Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerző: Alex Telles (60.), Cristiano Ronaldo (90+5.), ill. Paco Alcácer (53.)

CRISTIANO RONALDO REKORDER LETT

Cristiano Ronaldo ezzel a mérkőzéssel immár egyedül vezeti a BL-szereplések örökrangsorát, a 178. találkozóján pályára lépő portugál klasszis Iker Casillast (177) előzte meg.

A szerdai mérkőzést megelőzően ötször találkozott egymással tétmérkőzésen a Manchester United és a Villarreal: a négy BL-meccs egyaránt gól nélküli döntetlenre végződött, míg az előző idény Európa-liga-döntőjében 1–1-es végeredményt követően tizenegyesekkel nyert a Villarreal.

Az MU védelméből Wan-Bissaka, Maguire, valamint Shaw is hiányzott, és ez igencsak meglátszott a hazaiak védekezésén: Danjuma rendre bolondot csinált Diogo Dalotból, Varane Paco Alcácernek ajándékozott egy nagy helyzetet, de hiába játszott jobban és veszélyesebben a spanyol együttes, De Gea bravúros védésekkel meccsben tartotta csapatát az első félidőben.

A szünet után már ő sem segíthetett, villámgyors támadással ért fel a hazai kapuhoz a Villarreal, Danjuma külsővel tette középre a labdát, amit a berobbanó PacoAlcácer továbbított a kapuba (0–1).

A kapott gól érezhetően felrázta a hazaiakat, s az erőfeszítésnek viszonylag hamar meglett a jutalma: Bruno Fernandes ívelését Alex Telles vágta kapásból, 18 méterről a bal alsó sarokba (1–1). A brazil válogatott védő az első gólját szerezte az MU mezében.

Az egyenlítés után a Manchester United átvette a játék irányítását, és az utolsó percben össze is jött a győztes gól: Fred beadása után Cristiano Ronaldo fejelte tovább a labdát, Lingard visszapöccintette, a portugál pedig a rövidbe vágta (2–1). Rulli csak beleérni tudott, hárítani nem.

A Villarreal óriási hiányérzettel utazhat vissza Spanyolországba, egy negyedórás szakasztól eltekintve kézben tartotta a meccset, melyet már az első félidőben eldönthetett volna. Nem tett így, s ezt könyörtelenül kihasználta Cristiano Ronaldo és az MU.

A csoport másik mérkőzésén
Atalanta (olasz)–Young Boys (svájci) 1–0 (Pessina 68.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atalanta2113–2+14
2. Young Boys2112–2 0 3
3. Manchester United2113–3 0 3
4. Villarreal2113–4–11

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC: GÓÓÓL, CRISTIANO RONALDO AZ UTOLSÓ PERCBEN ELDÖNTI! Fred beadása után a portugál fejelte tovább a labdát, Lingard visszapöccintette, CR pedig a rövidbe vágta. Rulli csak beleérni tudott, hárítani nem (2–1).

90+3. PERC: Lingard pöckölése már veszélyesebb volt, Rullitól kellett a reflexmozdulat.

90+1. PERC: McTominay lövése Rulli kezei közé szállt.

90. PERC: Penáé a hatodik sárga lapos figyelmeztetés.

Öt perc a ráadás.

89. PERC: Fred és Lingard a két új ember

88. PERC: Foyth lőtte ki McTominayt, kellett a blokk a középpályástól.

86. PERC: Elképesztő jelenetek az MU kapuja előtt, de nem tudták bekotorni a vendégek a labdát, Telles mentése is kellett.

79. PERC: Greenwood beadása után Cavani fejelt öt méterről, óriási helyzetben a jobb sarok mellé.

75. PERC: Solskjaer kettővel válaszol, Sanchót Cavani, Pogbát Matics váltja.

73. PERC: Hármas csere a vendégeknél: Mandi, Pena és Moi Gómez a pályán, Albiolnak, Morenónak és Pinónak ennyi volt.

72. PERC: Telles nem fogta vissza magát.

70. PERC: Danjuma nem tudta átverni Lindelöft, a svéd jól blokkolta a lövést.

68. PERC: A rövid időn belüli triplát Albiol tette teljessé, Ronaldót húzta vissza.

68. PERC: Ez is sárga lap, ezt most Greenwood kapta lökésért.

67. PERC: Telles kapott egyet a lábára Pinótól, sárga lap.

A Villarreal 16 európai kupamérkőzés óta veretlen (12 győzelem, 4 döntetlen).

61. PERC: Sancho akár fordíthatott is volna, de elcsúszott a lövés pillanatában.

60. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT AZ MU! Bruno Fernandes ívelését Alex Telles kapásból, 18 méterről vágta a bal alsó sarokba (1–1).

59. PERC: És feljegyezhettük az első sárga lapot is, Alberto Moreno kapta.

58. PERC: Az első csere, a vendégeknél a gólszerző Alcácert Dia váltotta.

56. PERC: Bruno Fernandes 19 méterről vette célba a jobb sarkot, de pontatlan volt a lövés.

53. PERC: GÓÓÓL, VEZET A VILLARREAL! Villámgyors támadással ért fel a hazai kapuhoz a spanyol csapat, Danjuma külsővel tette középre a labdát, amit a berobbanó PacoAlcácer továbbított a kapuba (0–1).

47. PERC: Telles megmosolyogtató „beadása” után a vendégek jöhetnek kirúgással.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. PERC: Pino szép csellel tette át a bal lábára a labdát, a lövésre leért De Gea.

43. PERC: Nem sok hiányzott ahhoz, hogy öngóllal kerüljön előnybe a házigazda, Moreno megmozdulása után centikkel kerülte el az üres kaput a labda.

42. PERC: Nagy esélyt szalasztott el a Villarreal, létszámfölényben vezethettek lendületes támadást, de Alcácer rossz ütemben passzolt, így elhalt az akció.

37. PERC: Pogba a szélről vette célba a vendégek kapuját, Rullinak ez nem okozott gondot.

36. PERC: Dalot ívelt kiválóan a védelem mögé, Greenwood hiába esett el a védője mellett, lesen volt.

31. PERC: Alcácer kerülte meg a nagyot hibázó Varane-t, s így 17 méterről tisztán lőhetett, a labda nem sokkal suhant el a jobb kapufa mellett.

Cristiano Ronaldo ezzel a mérkőzéssel immár egyedül vezeti a BL-szereplések örökrangsorát, a 178. találkozóját játszó portugál klasszis Iker Casillast (177) előzte meg.

24. PERC: Pino egyéni akciója jól indult, de a befejezésbe már hiba csúszott: a mellre vett labdával megiramodott, a lövés viszont pocsék lett.

21. PERC: Újabb spanyol lehetőség, egy átlépett passz után Alberto Moreno bombázott a lelátóra.

17. PERC: Megint a holland villant: Dalotot megverte egy az egyben, a beadása után Alcácer fejesét De Gea védte remek reflexmozdulattal.

A Manchester United az előző hét BL-meccsén nyeretlen maradt a spanyol ellenfelekkel szemben.

16. PERC: Danjuma kis híján óriási labdával találta meg Alcácert, Varane mentett nagyot becsúszva.

10. PERC: Ez már közel volt! Okosan passzolgatott a támadóharmadban a vendégcsapat, Danjuma lövése ezúttal jól sikerült, De Gea viszont kikapta a bal alsóba tartó próbálkozást.

8. PERC: Az első szöglet a Unitedé, Ronaldo fejese elszállt a kapu felett.

7. PERC: Az első spanyol lehetőség kaput talált, de Danjuma lövése középre ment, így nem okozott gondot De Geának.

6. PERC: Sancho bal oldalról érkező beadása megpattant, Rulli lecsapott rá.

A két csapat eddigi öt egymás elleni összecsapása egyaránt döntetlenre végződött, ebből négy meccsen nem született gól. Az egyetlen kivétel a legutóbbi találkozójuk, az előző idény Európa-liga-döntőjében 1–1-es végeredményt követően tizenegyesekkel nyert a Villarreal.

2. PERC: Cristiano Ronaldo tolta Bruno Fernandes elé a labdát, a honfitárs lövése méterekkel elkerülte a kaput.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az MU indította útjára a labdát.

Vörös-fehér szerelésben a Manchester United, sárgában a Villarreal.

A mérkőzés játékvezetője a német Felix Zwayer.

A mai menü

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását? Szavazzon!

BL-beharangozónkat itt olvashatja el!

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Villarreal Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!